Gelecekten Bir Gün

“GELECEKTEN BİR GÜN  GİŞEYİ SARSACAK”
ÖDÜLLÜ REKLAM PRODÜKTÖRÜ CÜNEYT CEYLAN YAPIMCILIĞINDA VE ÖDÜLLÜ REKLAM YÖNETMENİ BOĞAÇHAN DÜNDAR YÖNETMENLİĞİNDE MUHTEŞEM BİR DURUM KOMEDİSİ GELİYOR.

“GELECEKTEN BİR GÜN”
15 Ocak 2010 ‘ da sinema severlerle buluşacak olan film yılın en iddialı yapımları arasında yer alıyor… Filmin fragmanları ve teaserları internet sitelerinde şimdiden izlenme rekorları kırıyor.
Gerek senaryosu gerekse oyuncu kadrosuyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran “Gelecekten Bir Gün” sinema filminin oyuncu kadrosunda; Hayrettin Karaoguz, Hande Subaşı, Rasim Öztekin, Neco, Murat Serezli, Arda Kural ve Işın Karaca yer alıyor… “Gelecekten Bir Gün” ”İnsana yakışır bir şekilde yaşamak için insanca olmayan her şeye “hayır” demek gerektiğini anlatmaya çalışan, insana, hayata ve evrene dair bir hikayedir…
Hayatı boyunca yaşadığı tüm aksiliklerden dolayı çok şanssız olduguna inanan Tolga(Hayrettin Karaoguz)önemli bir sunum yaptıktan sonra işinden de kovulunca artık platonik aşkına (Hande Subaşı) kavuşma ihtimalinin de kalmadığına inanarak intihar eder. Melekler (Rasim Öztekin,Arda Kural) kendisine ceza olarak eğer intihar etmemiş olsaydı gelecekte nasıl bir hayatının olacağını gösterirler. Üstelik gelecekten bir günü yaşatarak. Bununla birlikte olağanüstü bir komedi ve aşk başlar Tolga’nın hayatında…

Aşkın,umudun,umutsuzluğun,çıkar çatışmalarının; komedi ve dramın iç içe geçtigi, Hollywood standartlarındaki senaryosu ve çekim kalitesiyle hafızalardan uzun sure silinmeyecek bir film “GELECEKTEN BİR GÜN”

Oyuncuların muhteşem performanslarıyla tadına doyulmayacak olan film 15 Ocak 2010 da sinemalarda…

SİNOPSİS
25 yaşlarında Tolga adlı genç bir adam ülkenin orta büyüklükte firmalarından birinde çalışmaktadır. Şirket çalışanlarının  sakar , kendine güveninin olmadığını zannettikleri ve hiçbir işi başaramayacağını düşündükleri bir tiptir. Hayatta çok şanssız bir insan olduğu  saplantısı içindedir.

Şirkette ofis boy olarak çalışan ve en iyi arkadaşı olan Metin ile aynı evi paylaşmaktadır. Metin insanlara karşı onu savunmakta , elinden geldiğince destek olmaktadır ama ofis boy olarak çalıştığı şirkette pek de dikkate alınmamaktadır.

Tolga aynı şirkette çalışan Ebru’ya yani patronunun  kızına aşıktır ama kızın ona pek yüz verdiği yoktur. Kızın dikkatini çekmek için çabaladıkça heyecanı ve şanssızlıkları  yüzünden işler daha da kötüye gitmektedir. Ancak bu platonik aşk bile Tolga için yeterlidir ve her gün aşkını görebilmek  onun için çok önemlidir.

En son çalıştığı proje için hazırladığı proje de her zaman olduğu gibi kendi fikirleri ve çalışmalarıymış gibi müdürü Salim Bey tarafından ele geçirilmiştir. Üstelik sunumda yaşadığı şanssızlıklardan dolayı kariyer sahibi olabileceği son umudu da elinden uçup gitmiştir. Bütün bunlar yetmezmiş gibi aynı gün gerçeklerin ortaya çıkmasından korkan Salim Bey’in yönlendirmeleri ile şirketten kovmuştur.

Bunun üzerine genç adam artık tümden aşkına ulaşamayacağını ve onu artık hiç göremeyeceğini düşünerek ve şanssızlığına da isyan ederek intihar etmeye karar verir. Sonunda kararını vermiştir. Çalıştığı şirketin bulunduğu gökdelenin çatısına çıkar ve kendisini boşluğa bırakır, yere doğru hızla düşerken geçme ile öbür dünyayı görürüz.

Bir kayıt meleği  karşılar kendisini . Niye intihar ettiğini sorar. Gırgır ve sevimli birisidir. Tolga karşılıksız aşkını ve ne kadar da şanssız bir insan olduğunu anlatır. İnceden dalga geçer melek onunla. Tartışırlar, melek hayatın bu kadar kolay ve çabucak vazgeçilemeyecek kadar güzel olduğunu ve hiç de şanssız bir insan olmadığını söylemektedir. Kabul etmez Tolga meleğin söylediklerini ..

Melek Tolga’ya inatçı tavırlarından dolayı çok kızar ve ceza olarak  yetkilerini de çiğneyerek eğer intihar etmemiş ve mücadele ederek hayatına devam etmiş olsaydı beş yıl sonra nasıl bir yaşamı olacaktı bunu gösterir. Yalnız iki şartı vardır meleğin. Birinci şart; Tolga beş yıl sonraya dönüşünde sadece bir tek günü yaşayacaktır ve gece 24.00’ de  melek onu geri alacaktır. İkinci şart ise asla hiç kimseye bir şey söylemeyecektir bu konuyla ilgili ne bu dünyada ne de öteki dünyada.

Tolga beş yıl sonraki hayatında öyle bir tabloyla karşılaşır ki inanılır gibi değildir. Gerek kendi hayatı gerekse Türkiye’nin beş yıl  sonraki durumu o kadar muhteşemdir ki Tolga bin pişman olur hayatından vazgeçtiğine…

Melekten bir şans daha ister . Acaba melekler ona bu şansı  verecek midir? Tolga’nın artık şanssız bir insan olduğuna değil; her insanın hayatta kendi şansını kendisinin yarattığına inanması bazı şeyleri değiştirecek midir?
VİZYON TARİHİ: 15 Ocak 2010
KÜNYE
Yönetmen:
Boğaçhan Dündar
Oyuncular: Hayrettin Karaoğuz, Hande Subaşı, Rasim Öztekin, Neco, Işın Karaca, Bektaş Erdoğan, Murat Serezli, Arda Kural
Yapımcılar: Cüneyt Ceylan
Senaryo: Cüneyt Ceylan
Görüntü Yön.: Aras Demiray
Yapım Yeri: Türkiye
Yapım Yılı: 2009
Süre: 95 Dk.

Resimler:

Bir yanıt yazın