Geride Kalanlar – The Holdovers

Geride Kalanlar – The Holdovers

5 DALDA OSCAR ADAYI (En İyi Film, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Kurgu)

SENDEN BANA KALAN ve SIDEWAYS gibi unutulmaz filmlere imza atan 2 Oscar ödüllü usta yönetmen Alexander Payne’den yeni bir şaheser!

Toronto Film Festivali’ndeki prömiyerinin ardından yüzlerce ödül ve adaylık kazanan yılın sürpriz filmi THE HOLDOVERS, Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerini aldı ve En İyi Film adayı oldu. Son olarak film, En İyi Film, En İyi Özgün Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu dahil 5 dalda Oscar adayı oldu.

Paul Giamatti bir lise tarih öğretmeni ve Da’Vine Joy Randolph okulun aşçısı rolünde, en doğal performanslarını sergileyerek herkesin beğenisini kazandılar. 22 yaşındaki Dominic Sessa ise bu filmdeki ilk rolüyle, yılın en iyi çıkışını yapan genç oyuncuları arasında gösteriliyor.

Konu: Amerika’nın prestijli yatılı okullarından birinde tarih öğretmeni olan Paul Hunham’ı ne çalışma arkadaşları de öğrencileri sever. Bu nedenle 1970’i 1971’e bağlayan yılbaşı tatilinde, okulda nöbetçi öğretmen olarak kalacak kişi seçildiğinde buna kimse şaşırmaz. Paul görevi gereği okulda kalan öğrencilere nezaret etmesi gerekir, ama öğrencilerin hepsi bir yerlere kaçınca zeki ama disiplinden uzak öğrencisi Paul’le baş başa kalırlar. Onlara baş aşçı Mary de eşlik eder. Sinir bozucu bir öğretmen, yas tutan bir aşçı ve ailevi problemleri olan bir öğrenci 2 haftalık tatili birlikte geçirmek zorundadırlar.

Yönetmen: Alexander Payne
Oyuncular: Paul Giamatti, Da’Vine Joy Randolph, Dominic Sessa, Carrie Preston
Senaryo: David Hemingson
Ülke: ABD
Yapım Yılı: 2023
Dil: İngilizce
Renk: Renkli
Tür: Komedi, Dram
Süre: 133 dakika
Gösterim Tarihi: 08 Mart 2024
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım
İthalat: Filmartı Film