Haikyu!! The Dumpster Battle

Haikyu!! The Dumpster Battle

Popüler bir voleybol animesinden uyarlanan yapım, voleybolda ustalaşmış iki rakibin birleşip diğer bir takıma karşı mücadelesini anlatıyor.

Shoyo Hinata, ilkokuldayken voleybol oynayan “küçük devleri” gördükten sonra voleybol oynamaya başladı. Ortaokuldaki ilk ve son turnuvasında rakibi Tobio Kageyama karşısında ezici bir yenilgiye uğrar. Böylece Shoyo, Tobio’dan intikam almaya yemin ederek Kurasuno Lisesi’nin voleybol takımına katılır. Ancak Tobio da Kurasuno’nun takımında. Eski rakipler, Shoyo’nun hareket kabiliyeti ve Tobio’nun hassas top hakimiyetiyle efsanevi bir kombinasyon oluşturuyor.

Karasuno Lisesi ile Tokyo’daki Nekoma Lisesi arasındaki ortak eğitim kampı sırasında Shoyo, gelecekteki baş düşmanı Kenma Kozume ile karşılaştı. Karasuno agresif bir hücum stiline güvenirken, Nekoma savunma oyunlarında başarılı oldu ve “Bağlan” sloganını somutlaştırdı. Karasuno oyuncuları, Nekoma ile karşılaşmaları sayesinde yavaş yavaş yeni olasılıklar ve stratejiler keşfettiler.

Miyagi Eyaleti Bahar Lisesi Voleybol Turnuvası ve Bahar Lisesi ön hazırlıkları sırasında, Karasuno Lisesi zorlu rakiplere karşı zafer kazandı ve becerilerini sürekli geliştirdi. Bahar Lisesi turnuvasının ikinci turunda Inarizaki Lisesi’ne karşı çarpıcı bir zafer elde ettiler. Artık merakla beklenen üçüncü turda uzun süredir rakipleri olan Nekoma Lisesi ile yüzleşmeye hazırlar. Bu iki güçlü takım, çok sayıda antrenman maçına çıkmasına rağmen resmi sahnede hiçbir zaman çatışmadı. Karasuno Lisesi ile Nekoma Lisesi arasında uzun zamandır beklenen bu hesaplaşma, ünlü olarak “Çöp Bidonu Savaşı” olarak biliniyor.

Tekrarı mümkün olmayan maçın başlamak üzere olduğu kader arenasında…

Yönetmen: Susumu Mitsunaka
Ülke: Japonya
Tür: Animasyon
Vizyon Tarihi: 7 Haziran 2024
Sinema Dağıtım: TME Films
Stüdyo: Sony Pictures