“Herkes sussa biz susmak!”

SIFIR B1R

KONU; Adanalı çete lideri Savaş, yanında yakın dostları Cihat ve Azad’la, yaşadığı gayrimeşru hayatı geride bırakıp yeni kimlikleriyle İzmir’e yerleşmiş ve bir oto yıkamacı açmışlardır. Adana’da işlerin ve mahallenin başında bıraktıkları Cengolar, hatırı sayılır ağabeyler olma yolunda ilerlemektedirler. Savaşlar gayrimeşru hayata geri dönmemeye ve ellerine silah almadan yaşamaya kararlıdırlar. Ta ki küçük kız çocuğu, Melek, bir otel odasında annesini organları alınmış, ölmek üzere iken bulup, bunu yapan kötü adamlar tarafından taciz girişimine uğrayıp, peşindeki adamlardan kaçıp oto yıkamaya, Savaş ve dostlarının yanına sığınana dek.

Adana Hürriyet mahallesinde bir grup genç içinde bulundukları koşulları, durumları ve süreçleri ve de bunun sonucunda kurmak durumunda kaldıkları düzenleri daha önce bir dizi projesinde halkla paylaşmış ve geniş kesimlerin beğenisini kazanmışlardı.

2016 yılında kendi imkanlarıyla bağımsız olarak yayın hayatına geçen “ Sıfırbir / Bir zamanlar Adana’da” dizisi samimiyeti, gerçekçiliği, cesareti fenomen oldu ve hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaştı. Blutv çatısı altına 6 sezon devam eden dizi bu başarıyı ocak ayında yayınlanacak olan sinema filmi ile taçlandırmayı hedeflemektedir.

Filmin yönetmenliğini Kadri Beran Taşkın yapmakta olup, başrollerinde Savaş Satış, Onur Akbay, Cengiz Yurdutek, Salih İnci, Burak Akyüz ve Mehmet Elmas yer almaktadır.

Yönetmen: Kadri Beran Taşkın
Oyuncular: Savaş Satış, Onur Akbay, Cengizhan Yurdutek, Burak Akyüz, Mehmet Elmas, Salih İnci , Hakan Aydın
Müzik: Esat Bargun
Yapımcı: SıfırBir Yapım
İdari Yapımcı: Doğal Deniz
Tür: Dram/ Aksiyon
Süre: 98 Dk
Yapım Yılı: 2019