Hız Tutkusu – Need For Speed

NEED FOR SPEED “HIZ TUTKUSU”
3D SEÇENEĞİYLE 14 MART’TA SİNEMALARDA!

EA Games’in aynı isimli dünyaca ünlü video oyunundan uyarlanan Need For Speed, hız ve macerayı bu sefer beyazperdeye taşıyacak. Dünyanın en çok satan oyunlarından biri olan Need For Speed “Hız Tutkusu” 14 Mart’ta 3D seçeneğiyle vizyona giriyor. Başrollerinde Aaron Paul (2 Emmy® ödülü Breaking Bad), Dominic Cooper (Captain America: The First Avenger),Imogen Poots (Fright Night),Ramon Rodriguez (“Transformers”),Rami Malek (The Twilight Saga: Breaking Dawn), Scott Mescudi, Dakota Johnson (21 Jump Street), Harrison Gilbertson ve Michael Keaton (Batman) yer alıyor. Filmin yönetmenlik koltuğuna ise usta isim Scott Waugh oturuyor.

KONU:
Tobey Marshall (Aaron Paul) ailesinin otomotiv dükkânını işletmektedir. En büyük hobisi sokaklarda arkadaşlarıyla araba yarışlarına katılmaktır. Çok mutlu bir adam olan Tobey, işlemediği bir suç yüzünden hapse atılınca tüm hayatı tepetaklak olur. Bedeli ne olursa olsun 2 yıllık hapis cezası bittikten sonra düşmanlarından intikamını alacaktır.
EA Games’in 40 milyon adet satan video oyunu Need For Speed özgürlüğün, aşkın, heyecanın ve aksiyonun bir arada bulunduğu hayatın içinden bir aksiyon filmi.
Tobey Marshall (Aaron Paul) dürüst ve çok çalışkan bir adamdır, ailesine ait olan Marshall Motors adlı oto tamircisinde arkadaşlarıyla birlikte çalışmaktadır.Babasının vefatının ardından Tobey büyük borçlar altında kalmıştır. Hafta sonları Tobey çok tehlikeli olan “yer altı oto yarışları” adı verilen yarışlara katılmaktadır. Yarışların ardından Tobey adrenalin tutkunu bir adam olmuştur.
Zorlu, zengin ve güçlü düşmanı Dino Brewster (Dominic Cooper) bir gün Tobey’ye hayatında sadece bir kez alabileceği bir iş teklifiyle gelir. Sınırsız sermayesiyle Dino, Tobey’ye dünyanın en hızlı Mustang’ini yapmayı teklif eder. İşini kurtarabileceğini düşünen Tobey hiç düşünmeden bu teklifi kabul eder. Mustang’in yapımı ve satış işlemleri devam ederken Tobey, güzel rakibi Julia Maddon (Imogen Poots) la bir yarış hazırlığına başlar.Tobey Dino’nun ekibine karşı kendi takımıyla ve yakın arkadaşı Little Pete (Harrison Gilbertson) ile birlikte hazırlıksız bir yarışa başlar. Yarış ölüme dönünce Dino suçu Tobey’nin üstüne yıkar ve onu hapse gönderir.
İki yıl aradan sonra Tobey özgülüğüne kavuşur ve Dino’dan intikam almaya yemin eder. The De Leon yarışları ülkenin en büyük ve zor yarışlarından biridir, Tobey Dino’yu orada yenmeye yemin eder. The De Leon yarışlarına seçilmiş çok az yarışçı katılabilir ve kazanan büyük miktarda para kazanır ancak Tobey’nin New York’tan San Francisco’ya gitmek için sadece 48 saati vardır.

Mustang, yıllar içinde Amerika’nın sembollerinden biri haline geldi ve ünü tüm dünyaya ulaştı. Ford markası bu film için özel bir Mustang üretti. Mustang’in dışında filmde yer alan diğer efsanevi arabalar ise; ’69 Ford Gran Torino, ’68 Chevy Camaro and ’66 Pontiac GTO.

VİZYON TARİHİ: 14.03.2014
YÖNETMEN: SCOTT WAUGH
SENARYO: George Gatins, John Gatins
OYUNCULAR: Aaron Paul, Dominic Cooper, Scott Mescudi, Imogen Poots, Michael Keaton, Dakota Johnson
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Shane Hurlbut
SÜRE: 130 DK
DAĞITIM: TİGLON
İTHALAT: FİDA FİLM

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157641769192853″]
FRAGMANI İZLEMEK İÇİN:

Bir yanıt yazın