İki Yüzlü

İki Yüzlü

Evlerine gelen damat adayı aslında o gecenin kabusu olacaktır. Psikopat bir katil ve sapık olan bu adam aileye inanılmaz acılar yaşatacaktır. Melisa, bir ay kadar önce tanıştığı erkek arkadaşı Sarp’ı, babasının isteği üzerine akşam yemeğine davet etmek zorunda kalır. Kibarlığı ve zekâsıyla aileyi adeta büyüleyen Sarp’ın, acımasız bir katil ve iflah olmaz bir sapık olduğunu anladıklarında ise artık çok geçtir. Aile o gece korkunç bir planın kurbanı olur.

Genç ve güzel Melisa, erkek arkadaşı Sarp ile tanışalı henüz bir ay kadar olmuştur. Melisa ve ailesi gösterişli bir yaşama sahiptir. Babası Kuzey, uzun yıllar Fransa’da yaşamış biri olarak son derece modern bir yapıda olmasına rağmen kuralcı bir yanı da vardır.

Kızı Melisa’nın erkek arkadaşını tanımak ister. Babasının isteğini geri çeviremeyen Melisa, Sarp’ı akşam yemeğine davet etmek ve ailesiyle tanıştırmak zorunda kalır.
Davet üzerine eve gelen Sarp ise zekâsı, bilgisi ve davranışlarıyla kısa süre içinde ailenin gönlünde taht kurar. Birçok ortak yönü olan Sarp’ı fazlasıyla benimseyen Kuzey, ona evin içinde dizayn ettiği ofisini gösterir. Bu ofis Sarp’ın ilk hareket noktası olur ve Kuzey’i bıçak darbesi ile yaralar.

Salona geri koşarak, Kuzey’in fenalaştığını söyleyen Sarp, ofise dolan aile bireylerini burada rehin alır ve karakterinin altına gizlediği öz kişiliğini ortaya çıkararak aileye kâbus dolu bir gece yaşatır.

Bu geceye planlı bir şekilde hazırlıklı gelen Sarp, önce Melisa’nın annesine ve sonra kız kardeşine tecavüz eder. Kısa bir süre sonra da bütün bunlara şahit olmak zorunda kalan Kuzey’i acımasızca öldürür.

Her türlü fiziksel ve ruhsal saldırıya maruz kalan ailenin kurtulması için sadece bir mucize gerekmektedir. O mucize ise, hasta olduğu için evin üst katında yatağında bulunan küçük Toprak olur. Sarp’ın dikkatinden kaçan bu detay, kendi sonunu hazırlarken, ailenin geri kalanlarının kurtuluşu olarak ortaya çıkar.

Yönetmen: Bülent Terzioğlu
Oyuncular: Gökçe Özyol, Aslıhan Karalar, Levent Sülün, Betül Dinçer, Zeynep Urhan, Eray Hançar, Seçuk İlktürk, Nazım Hançar, Metin Hançar
Yapım: EMN Yapım
Yapım Yılı: 2023
Yapım Kordinatörü: Erkan Hançar
Yapımcı: Murat Ulaş
Ülke: Türkiye
Görüntü Yönetmeni: Volkan Yılmaz
Yardımcı Yönetmen: Tuğçe Kayaarasi
Sanat Yönetmeni: Yusuf Hançar
Sanat Asistanı: Selçuk İlktürk
Müzik: Gökçe Kuran
Kurgu: Ömer Günüvar
Süre: 92 dakika
Dil: Türkçe
Türü: Gerilim
Gösterim Tarihi: 22 Mart 2024
Dağıtım: Özen Film