İntikam Kurşunu – Bullet to the Head

BULLET TO THE HEAD
İNTİKAM KURŞUNU

SİNOPSİS
Çizgi romandan uyarlanan filmde, Jimmy Bobo (Sylvester Stallone) kiralık bir katildir.New York Polis Departmanı’ndan genç bir polisle (Sung Kang) birlikte tehlikeli bir soruşturmanın içinde kalan ikili, ortak bir amaç uğruna ölüm kalım savaşına gireceklerdir. Bu alışılmadık birliktelikte önlerine çıkanı yıkıp geçeceklerdir. Ve intikam için her şeyi feda edeceklerdir.
Dışarıdan bakıldığında Jimmy Bobo (Sylvester Stallone) ile genç polisin (Sung Kang) arasında aslında hiçbir ortak nokta yokmuş gibi görünse de, aralarında daha önce fark etmedikleri ortak noktalar olduğunu anlamaları çok uzun sürmeyecektir.

PRODUKSİYON HAKKINDA
“Du plomb dans la tete” çizgi romanından uyarlanmış, bu çizgi roman Fransız yazar Alexis Nolent’in namı diğer Matz’ın çalışmalarından oluşuyor. Fransız yazarın çalışmalarının resimlemesini de Colin Wilson yapmış.
“Bu film New Orleans’ta çekmiş olduğum üçüncü filmim. New Orleans mimarisi, tarihi ve insanları ile kesinlikle tipik bir Amerikan şehri değil.” diyor yönetmen Walter Hill ve ekliyor “Bu şehrin bana ilham verdiğini düşünüyorum. Buradaki her hikaye gerçek gibi”.
Filmin yapım sürecinin oldukça karmaşık olduğunu ifade eden yapımcı Alexandra Milchan, “Bullet to the Head, Matz tarafından yazılmıştır. Bu filmde sinemaya uyarlanan ilk yapıtı olacak. Matz, film boyunca yönetmen Walter Hill ve senarist Camon ile çok sıkı çalışmıştır” diyor.
Filmin çekildiği yerler olan New Orleans ve Louisiana olup filme en iyi yakışacak bölgeler olduğu düşünülerek özenle seçilmiştir.Sylvester Stallone, Hollywood’un en çok kazanan oyuncusu olmuştur. Aksiyon filmlerinde olduğu kadar dram ve komedi türündeki filmlerde de başarısını kanıtlamıştır. “Rocky” serisindeki “Rocky Balboa” rolü ile efsane olmuştur. 10 oskar adaylığı ile film, 1976 yılında biri “En İyi Film” dalında olmak üzere toplamda 3 oskar ödülü kazanmıştır. Ardı ardına “First Blood”, “Demolition Man”, “Assassins” olmak üzere yapımcı Joel Silver ile çalışan Stallone’un; Walter Hill ve Joel Silver ile 125 yıllık bir film geçmişi vardır.

Tür Aksiyon, Suç, Gerilim
Yapım Yeri ve Yılı ABD, 2012
Süre 91 dk.
Dili İngilizce
İthalat / Dağıtım Pinema
OYUNCULAR VE EKİP
Yapımcılar Joel Silver
Alexandra Milchan
Kevin King Templeton’s
Miles Millar
Al Gough
Yürütücü Yapımcılar Andrew Rona
Courtney Solomon
Allan Zeman
Bobby Rabghelov
Stuart Besser
Stuart Ford
Brian Kavanaugh-Jones
Steve Richards
Ortak Yapımcı Aaron Auch
Ortak Yürütücü Yapımcılar Steve Squillante
Yapım Tasarımı Toby Corbett
Senaryo Alessandro Camon
Yönetmen Walter Hill
Görüntü Yönetmeni Lloyd AhernKostüm Tasarımı Ha Nguyen
Editör Tim Alverson
Oyuncular : Sylvester Stallone – Jimmy Bobo Christian Slater – Marcus Baptiste Jason Momoa – Keegan Sarah Shahi – Lisa Bobo

Resmi Site: http://bullettothehead.warnerbros.com/
Facebook: https://www.facebook.com/bullettotheheadmovie

Bir yanıt yazın