Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2

Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2

Özet: İnci Koyu’nda sürekli çöp toplamak zorunda kalan Maki, yardım isteğini akla gelmeyecek bir yöntemle yapar: Müzik Festivali organize ederek! Bu festivale katılmak için yola çıkan kahramanlarımızın başına gelen çeşitli maceralar, festival süresince de devam eder. Sonunda unutulmaz bir müzik grubu kuran kahramanlarımız tüm sorunları çözecek bir planı da uygulamaya koyarlar.

Yönetmen: Nurullah Yenihan, Pelin Tuğçe Şen
Seslendirenler: Onur Akgülgil, Emin Yaraç, Ali İhsan Bozdemir, Sensel Uykal
Tür: Animasyon
Süre: 75 Dakika
Gösterim Tarihi: 28 Ocak 2022
Dağıtım: CJ ENM
İthalat: Siyah Martı Film

TRT Çocuk kanalının sevilen çizgi dizisi Kaptan Pengu ve Arkadaşları, ikinci animasyon filmiyle beyaz perdede. 28 Ocak’ta vizyona girecek olan film, çevre sorunlarını çocuklara en anlaşılır hâliyle anlatıyor.

Ulusal ve uluslararası alanda sürekli gündemde olan çevre sorunları, bu kez çocuklara anlatılıyor. İklim değişikliği, doğal afetlerin artışı, kuraklık, doğal bitki örtüsünde olan kayıp, okyanus ve denizlerdeki yaşamı tehdit eden kirlilik gibi büyük sorunları Kaptan Pengu ve Arkadaşları unutulmaz bir macerayla çocuklara aktarıyor.

ALANINDAKİ İLK YERLİ ANİMASYON

Yapımcılığını Siyahmartı Animasyon Ajansı’nın üstlendiği filmin senaryosunu Arzu Yurtseven yazdı. Nurullah Yenihan ve Pelin Tuğçe Şen’in yönetmenliğinde tamamlanan filmin müzikleri de Burak Çambel imzalı. Kaptan Pengu ve Arkadaşları, ilk filmiyle birlikte ana konusu çevre sorunları olan ilk yerli animasyon olma özelliğine sahip.

MÜZİKAL ÖZELLİĞİYLE EĞLENCE DORUKTA

Çevre sorunları hakkında bilgilendirmenin ötesinde çözüm yolları da sunan “Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2” animasyon film, müzikal yapısıyla çocuk izleyicinin çok dikkatini çekecek. Böylece çocuklar hem eğlenecek hem de küresel bir sorun hakkında bilgi sahibi olacaklar. Kaptan Pengu ve Arkadaşları, dünyamızın geleceği için yarınlarımızın sahibi olan çocuklara yepyeni bir gündem konusu verecek.

BİR YARDIMLAŞMA VE DOSTLUK HİKÂYESİ

Kaptan Pengu, Mandalina, Misket, Pelik, Pene, Mirmir, Zeze, Pegu ve Gugu gibi çizgi filmden tanınan isimler yanında yepyeni karakterlerle de tanışacak olan izleyicileri bekleyen macera kısaca şöyle: İnci Koyu’nda sürekli çöp toplamak zorunda kalan Maki, yardım isteğini akla gelmeyecek bir yöntemle yapar: Müzik Festivali organize ederek! Bu festivale katılmak için yola çıkan kahramanlarımızın başına gelen çeşitli maceralar, festival süresince de devam eder. Sonunda unutulmaz bir müzik grubu kuran kahramanlarımız tüm sorunları çözecek bir planı da uygulamaya koyarlar. Bu merak uyandırıcı çözüm ve bütün macera 28 Ocak’ta sinemaseverleri bekliyor.