Karanlık Görev – Age of Shadows

Güney Kore’den hasılat rekortmeni etkileyici bir film
KARANLIK GÖREV
AGE OF SHADOWS
26 Mayıs’ta Sinemalarda

Bir zamanlar Kore’nin bağımsızlığı için mücadele veren Lee, artık Japon emniyetinde komiser olarak hayatına devam ediyordur. Bu direnişe sızıp içeriden çökertme emri geldiğinde ise kendini hiç beklemediği bir kumpasın içinde bulur. Örgütün lideri Kim Woo-jin ile tanışır. Tarihin zıt taraflarında duran ve birbirlerinin gerçek kimliklerinin farkında olan bu iki adam, bilgi alabilmek adına yakınlaşarak çok tehlikeli bir denge kurar. Bu sırada örgüt, Şangay’dan patlayıcı temin ederek Seul’daki Japon tesislerini hedef almayı planlıyordur. Operasyon esnasında adeta bir kedi-fare kovalamacası başlar, fakat kaçan da kovalayan da birbirini kullandığı için durum tüm tahminlerin ötesinde bir çıkmaza girer. Fakat Lee, bu karmaşanın ortasında hızlı bir karar vermek zorundadır. Çünkü bomba dolu bir tren sınırı geçerek Seul’a doğru hızla yol alıyordur…
Venedik ve Toronto dahil olmak üzere dünyanın en önemli uluslararası film festivallerinde gösterildikten sonra KARANLIK GÖREV, Güney Kore sinemasında 10 günde 4 milyon izleyiciyle gişe rekoru kırdı. Kült yönetmen Jee-woon Kim, 1920’li yıllar Asya’sında geçen soluksuz polisiye filmiyle Güney Kore’nin Oscar adayı da olmayı başardı.
Warner Brothers’ın yapımcılığını üstlendiği gişe rekortmeni KARANLIK GÖREV, Cinemaximum CGV ARTHOUSE salonlarında 26 Mayıs itibariyle gösterime giriyor!

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=4TJ071QpkvU[/embedyt]