Kingsman: Gizli Servis – Kingsman: The Secret Service

KINGSMAN: GİZLİ SERVİS

Çizgi romandan beyaz perdeye uyarlanan ve Matthew Vaughn’un (Kick-Ass, X-Men First Class) yönettiği Kingsman : Gizli Servis kaba, ancak gelecek vaad eden bir sokak serserisinin  gizli servis eğitim programına dahil olmasını konu alıyor.
Henüz beş yaşında iken Gary “Eggsy” Price, babasını gizli bir askeri görevde kaybeder. Ailesi alışılmadık bir madalyayla ödüllendirilir ve aileye sadece bir kere yardım istemeleri için bir telefon numarası verilir.
On yedi yıl sonra Eggsy (TARON EGERTON) annesinin evinde yaşayan ve işi olmayan bir gençtir. Trafikte yarattığı kaos sebebiyle tutuklanınca Eggsy madalyayı buradan kurtulmak için kullanır. Onu kurtaran Harry Hart (COLIN FIRTH) kusursuz bir ajandır ve hayatını Eggsy’nin babasına borçludur.
Eggsy, Harry’nin ona çalışanı olarak vaad ettiği kaliteli hayatı ve fırsatları öğrenmek için çok heycanlıdır.  Bu pozisyon gizli bir bağımsız istihbarat servisi ajanıdır.
Eggsy kendisini her Kingsman ajanının geçmek zorunda olduğu rekabetli ve tehlikeli bir dizi ciddi testin içerisinde bulur. Aynı zamanda çok eğitimli , iyi bağlantıları olan insanların yanında serseri kimliği ona zorluklar yaratır.
Bu sırada Harry, birçok akademisyen, bilim adamı ve ünlü insanların gizemli yok oluşlarının peşindedir ve bunlardan  sorumlu olduğuna inandığı kişi Richmond Valentine’dır (SAMUEL L. JACKSON). Bir eko-savunucu olan Richmond Valentine ne pahasına olursa olsun dünyayı kurtarmak ve sonuçlarına herkesin katlanmasını isteyen bir teknoloji milyarderidir.
Harry’nin yardımıyla Eggsy hem bir centilmen hem de bir ajan olmayı öğrenir. Ancak rakiplerini geçip Kingsman olmak tamamen onun elindedir.
Acaba Harry ve Eggsy, Valentine’ın dahice planının arkasındaki rahatsız edici gerçeği öğrenebilecek mi?
Kingsman: Gizli Servis sıradan çalışan bir gencin, bir centilmen tarafından kanatlarının altına alınmasını ve ona ajanlık sanatını öğretmesini konu alıyor.Film bir sokak serserisinin sıradan hayatını sonlandırıp, ölüm ve yaşam arasında olan bir sosyal sınıfa atlamasını anlatıyor. “Film daha önce yaptığım gangster filmleri(Lock Stock, Snatch, Layer Cake) ve çizgi roman uyarlamalarımın(Kick-Ass, X-Men: First Class) bir karışımı adeta” diye belirtiyor yönetmen Matthew Vaughn.
“Matthew tam bir James Bond hayranı ve Kingsman: Gizli Servis tam da o jenerasyona uygun.  Tabii ki yeniliklerle beraber. Matthew bir ajan filmi yapmaktan yıllardır bahsediyor ve bu fikrini ilk kez Stardust filmini çekerken duymuştum” diye ekliyor senarist Jane Goldman.
Kick Ass filminin setinde grafiker Mark Millar ve Vaughn Kingsman: Gizli Servis  konsepti üzerinde anlaşır. “ Bir ajanın kökenlerini keşfetmek konusunda hemfikirdik ancak bu aday alışılmadık olmalıydı” diyor Millar.

Vizyon Tarihi: 13 Mart 2015 (2s 8dk)
Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Colin Firth, Samuel L. Jackson, Michael Caine
Tür: Aksiyon, Casusluk, Gerilim
Ülke: ABD, İngiltere