Kırmızı

ALİ BALKAN AVCI, 12 EYÜL MAĞDURU BİR KARAKTERİ CANLANDIRIYOR

Akshay Kumar ile aynı sinema filminde rol alan ve Bollywood sinemasında çok sevilen Türk oyuncu Ali Balkan Avcı bir an olsun boş durmuyor…

Yakın zamanda Bollywood’un önemli sanatçılarından Akshay Kumar ile aynı sinema filminde rol alan ve Bollywood sinemasında çok sevilen Türk oyuncu Ali Balkan Avcı bir an olsun boş durmuyor. Sevilen dizi Paramparça’da başarılı bir performans sergileyen Ali Balkan Avcı önümüzde ki günlerde “KIRMIZI” sinema filmi ile beyazperdede yer alacak.

Geçmiş yaşantıların insanın hayatındaki etkisini ve birçok duygu halini izleyiciye farklı bir anlatımla sunan KIRMIZI’da, Cemal Hünal’ın oynadığı “Umut” karakterinin İbrahim Dayı’sına hayat veren Avcı, 12 Eylül’de acı çeken insanların ruh halini başarılı bir biçimde perdeye yansıtıyor.

Umut’un dayısı, düşünceleri nedeniyle hapse girer ve hakkında idam kararı verilir. O dönemde çok küçük bir yaşta olan Umut, dayısı ile olan iletişimini ve askerlerin dayısını almaya geldiği günü hiç unutmaz. İleriki yıllarda bu sahne hep rüyalarına girecektir. Düşünceleri nedeniyle ölüme gönderilen dayısının anısından kopamayan Umut, biraz da bu nedenle melankolik bir kişiliğe sahiptir. İlkay Akkaya’nın film için seslendirdiği “Hayat” adlı şarkı Umut’un dayısı ile olan geçmişini ve ruh halinin yansımasını anlatır.Ali Balkan Avcı, bu kez de KIRMIZI adlı sinema filminde İbrahim Dayı karakteriyle karşımıza çıkıyor.