Kod Adı: U.N.C.L.E. – The Man From U.N.C.L.E.

KOD ADI: U.N.C.L.E
THE MAN FROM
U.N.C.L.E.

1960’ların popüler televizyon dizisinden yönetmen Guy Ritchie tarafından yepyeni bir bakış açısıyla uyarlanan aynı adlı sinema filmi “KOD ADI: U.N.C.L.E./ The Man from U.N.C.L.E.,”ın başrollerinde  Henry Cavill (“Man of Steel”) Napoleon Solo karakterini ve onun karşısında Armie Hammer (“The Social Network”) da Illya Kuryakin karakterini canlandırıyorlar.
1960’ların Soğuk savaş ortamında geçen “KOD ADI: U.N.C.L.E./ The Man from U.N.C.L.E.,” CIA ajanı Solo ve KGB ajanı Kuryakin’e odaklanıyor. Uzun sureli düşmanlıklar nedeniyle hep karşı karşıya çarpışmış olan bu iki isim, uluslararası bir suç örgütünü çökertmek için takım olarak çalışmak zorunda kalırlar. İkilinin elindeki tek ipucu, suç örgütüne ulaşmak için bulmaları gereken Alman bir bilimadamının kızıdır. Böylece dünyayı bir felekatten kurtarmak için zamanla yarışmaya başlarkar.
“KOD ADI: U.N.C.L.E./ The Man from U.N.C.L.E.,”ın diğer başrollerinde Alicia Vikander (“Anna Karenina”), Elizabeth Debicki (“The Great Gatsby”), ile Jared Harris (“Sherlock Holmes: Game of Shadows”), ve Waverly rolünde Hugh Grant yer alıyorlar.
Senaryo, klasik dedektiflik hikayesi Sherlock Holmes’ü, iki hit film olarak sinemaya taşırken de işbirliği yapmış olan Guy Ritchie & Lionel Wigram tarafından yazıldı. Hikaye, “The Man from U.N.C.L.E.” adlı TV dizisinden Jeff Kleeman & David Campbell Wilson ve Guy Ritchie & Lionel Wigram tarafından uyarlandı.
John Davis (“Chronicle”), Steve Clark-Hall (“RocknRolla,” ve “Sherlock Holmes” filmleri), Wigram and Ritchie filmin yapımcılığını, yönetici yapımcılığı üstlenen David Dobkin ile birlikte yapıyorlar.
Warner Bros. Pictures Sunar; bir Ritchie/Wigram yapımı, bir Davis Entertainmet Yapımı, bir Guy Ritchie Filmi. “KOD ADI: U.N.C.L.E./ The Man from U.N.C.L.E.,” tüm dünyada bir Warner Bros. Entertainment Company şirketi olan Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak.
Tüm dünyada 14 Ağustos’tan itibaren vizyona girecek “KOD ADI: U.N.C.L.E./ The Man from U.N.C.L.E.,”ın Türkiye vizyon tarihi ise 28 Ağustos 2015’tir.