Koruyucu – Safe

TMC FİLM SUNAR
Safe – Koruyucu

ÖZET: Bazen rastlantı eseri birisiyle karşılaşırsınız ve yaşamınız kurtulur.

Çinli yeraltı suç örgütü Triadlar 10 yaşındaki Çinli matematik dahisi Mei’yi (Catherine Chan) memleketi Nanjing’den kaçırmıştır. Örgüt lideri olan Han Jiao (James Hong) küçük kızı örgütün rüşvet ve haraç çarkının kasası olarak kullanılmak üzere Amerika’ya gönderir. Böylece örgüt tek bir bilgisayar ya da yazılı belge kullanmayacaktır: Bütün sayılar küçük kızın aklında olacaktır! Bir yıl sonra, Mei’nin yeni üvey “baba”sı olan Chang (Reggie Lee) hesapları tutmak üzere Mei’yi de yanında bulundurarak çalışmaya başlar.

Luke Wright (Jason Statham) New Jersey’deki uzak doğu dövüş sporları çevrelerinde dövüşen ikinci sınıf bir kafes dövüşçüsüdür. Bir danışıklı dövüşü bozduğu için, Rus Mayfası ibret-i alem olsun diye ondan intikam alır: Karısını katlederler ve onu, bundan sonra ilişki kuracağı her insanı öldürmekle tehdit ederler. Artık evsiz, beş parasız ve toplumdan tamamen soyutlanmış halde yaşayan Luke bir hayalet gibi New York sokaklarını karışlamakta ve her geçen gün intihara bir adım daha yaklaşmaktadır.

Olaylar, Triad lideri Han Jiao’nun New York’a ayak basıp Mei’ye gizli bir sayıyı ezberletmesiyle alevlenir. Mei, bilinmeyen bir amaçla bu sayıyı kullanmak üzere bir yere giderken, onun aklındaki sayıyı öğrenmek isteyen Rus Mafyası kızı Triadların elinden vahşi bir şekilde kaçırmaya çalışır. Ancak, aynı bilginin peşine, New York Polis Departmanı’nın suça bulaşmış polislerinden Albay Wolf (Robert John Burke) da düşecektir. Mei adamların elinden kaçmayı başarır ama yalnız başına bu şehirde çok uzun süre hayatta kalamayacağı gün gibi ortadadır.

O sırada metro platformunda kendini trenin altına atmaya hazırlanan Luke Wright korku içindeki küçük Çinli kızı Rus Mafyası’nın takip ettiğini görür… O anda tehlikeli bir şeyler olduğunu fark eder, artık bir karar vermesi gerekmektedir: Ya kendi sonunu getirecek olan yola girecek ya da daha önce hiç tanımadığı bu küçük kıza yardım etmek için tekrar dövüşmeye başlayacaktır.  Luke, hayata dönmeye karar vererek zorlu bir fiziksel mücadeleye girer ve felaketlerle dolu bir gece boyunca hem Mei’nin hayatını kurtarmak hem de kendi yok edilen hayatını geri almak için şehrin altını üstüne getirir.

Süre: 94 Dakika
Vizyon Tarihi: 11 Mayıs 2012
Tür: Aksiyon

Yönetmen: Boaz Yakin
Oyuncular: Jason Statham, Chris Sarandon, James Hong, Anson Mount, Robert John Burke, Reggie Lee, Catherine Chan

Bir yanıt yazın