Kum Zambağı

Kum Zambağı

Özet: Yunus, yıllarca beklediği ve adeta kutsayarak sevdiği Afife’ye derin bir aşkla bağlıdır. Eski kocasından gördüğü eziyetler sonrası yeni bir yuva arayan Afife, Yunus’a anlaşmalı bir evlilik teklif eder. Anlaşma gereği, Yunus Afife’yi kendisini sevmesi için zorlamayacak; Afife de aynı çatı altında, Yunus’un yanında olacaktır. Yunus ve Afife bu anlaşmaya uyabilecek midir?

Film, eski kocasından eziyet gören Afife’nin, kendisini yıllarca bekleyen Yunus’a anlaşmalı bir evlilik teklif etmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. Yunus, yıllarca beklediği ve adeta kutsayarak sevdiği Afife’ye derin bir aşkla bağlıdır. Eski kocasından gördüğü eziyetler sonrası yeni bir yuva arayan Afife, Yunus’a anlaşmalı bir evlilik teklif eder. Anlaşma gereği, Yunus Afife’yi kendisini sevmesi için zorlamayacak; Afife de aynı çatı altında, Yunus’un yanında olacaktır. Yunus ve Afife bu anlaşmaya uyabilecek midir?

Mehmet Demir Yılmaz’ın yönettiği ve Mert Turak, Özge Borak, Orhan Kılıç ile Tuncay Çağıl’ın oynadığı Kum Zambağı, 05 Temmuz 2024’de A90 Pictures dağıtımıyla Koz Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.
Kum Zambağı, Yunus ile karısı Afife’nin hüzünlü öyküsünü anlatıyor. Yunus, yıllarca beklediği ve adeta kutsayarak sevdiği Afife’ye derin bir aşkla bağlıdır. Eski kocasından gördüğü eziyetler sonrası yeni bir yuva arayan Afife, Yunus’a anlaşmalı bir evlilik teklif eder. Anlaşma gereği Yunus, Afife’yi kendisini sevmesi için zorlamayacak, Afife de aynı çatı altında, Yunus’un yanında olacaktır. Yunus ve Afife bu anlaşmaya uyabilecekler midir?

Yönetmen: Mehmet Demir Yılmaz
Oyuncular: Orhan Kılıç, Mert Turak, Özge Borak
Senaryo: Mehmet Demir Yılmaz
Yapım Yılı: 2023
Yapımcı: Koz Film
Tür: Dram
Süre: 1 sa 50 dk
Vizyon Tarihi: 5 Temmuz 2024
Sinema Dağıtım: A90 Pictures