Kuma

“Amour”, “The White Ribbon” ve “Funny Games”in Yapımcısından

” KUMA “

UZUN SİNOPSİS
Kuma iki kadının hikayesi…
Fatma 50’li yaşlarda 6 çocuklu bir ev hanımıdır. Viyana’da yaşayan ama ülkesinin gelenek ve adetlerini sürdürmekte oldukça kararlı biridir.
Ayşe ise henüz 19 yaşında Türkiye’nin kırsalında dünyaya gelen genç bir kız. Ayşe ile Fatma’nın 21 yaşındaki oğlu Hasan’la evlenmesiyle başlar hikaye. Fatma’nın oğluna gelin olarak Viyana’ya gittirdiği genç kız aslında onun kumasıdır.
Kanser tehşisi konan Fatma iyileşemez ölürse diye ailesinin geleceğiyle ilgili endişelidir. Onun ölümünün ardından aileyi çekip çevirmesi için kendi isteğiyle Ayşe’yi evine sokar. Kağıt üstünde Hasan’nın eşi olan Ayşe, Fatma’nın kızları Nurcan ve Kezban tarafından tehtid olarak görülür ve sevilmez. Sessiz ve sakin Ayşe içinde bulunduğu durumu hemen kabullenir ve Fatma’nın kemoterapi sürecinde aileye göz kulak olur, evi çekip çevirir. Bu süre içerisinde Ayşe hamile kalır. Bu durumu memnuniyetle karşılayan iki kadının dışında bebek, Ayşe’yle Nurcan’ın arasındaki buzları da eritir.
Zamanla Viyana’daki yaşama ve aileye alışan Ayşe maddi açıdan aileye katkıda bulunmak için bir türk marketinde çalışmaya başlar. Henüz çok genç olan Ayşe kendi gibi markette çalışan Osman’dan çok etkilenir ve ilişki yaşamaya başlarlar. Fatma bu ilişkiyi öğrendiğinde derinden etkilenir ve hayal kırıklığına uğrar. Hayalinde oluşturduğu dünyası artık yıkılmıştır.
Bir UMUT DAĞ filmi olan Kuma 26 Nisan da sinemalarda

Bir yanıt yazın