Labirent

Labirent” 23 Aralık’ta vizyonda

Başrollerini Meltem Cumbul ve Timuçin Esen’in paylaştığı, Tolga Örnek’in merakla beklenen yeni filmi “Labirent” 23 Aralık’ta izleyici ile buluşacak. Çekimleri Mardin, İstanbul ve Frankfurt’ta gerçekleşen Labirent, yüksek temposu, ilginç senaryosu ve muhteşem kadrosu ile bu yılın en iddialı yapımlarından biri.

Senaryosunu Tolga Örnek’in yazdığı polisiye –  aksiyon  türündeki filmde başrol oyuncularına, Sarp Akkaya, Rıza Kocaoğlu, Ozan Bilen, Umut Kurt, Erdal Küçükkömürcü, Yurdaer Okur, Melike Güner, Cem Bender, Aslıhan Gürbüz ve Altan Gördüm gibi önemli oyuncular eşlik ediyor.

Yeni filminde kamerasını bölgemizdeki casusluk dünyasına çeviren  yönetmen Tolga Örnek, Labirent’te, istihbarat ve terörizmi, doğu ile batı arasında geçiş yolu olarak kabul edilen bir ülkenin bakış açısından anlatıyor. Gerek görsel dili ve dinamizmi, gerekse filmin fikrinin doğduğu coğrafya nedeniyle bugüne kadar bu türde yapılan filmlerden farklılık gösterecek olan Labirent, sinema tutkunlarının heyecanla beklediği filmlerden biri olarak öne çıkıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eurimages ve HessenInvestFilm Komisyonu (Almanya) tarafından desteklenen Türk-Alman ortak yapımı olan film, uluslar arası bir prodüksiyon olarak da dikkat çekiyor.

Konu:

İstanbul’da kalabalık bir caddede büyük bir patlama meydana gelir. 30’u Amerikalı, 5’i İngiliz, 95 kişi ölür. Bu katliam Türkiye’den Londra ve Washington’a şok dalgaları halinde yayılır. Yeni kurulmuş olan bir terör örgütü saldırıyı üstlenir.

Bu patlama yalnızca bir başlangıçtır.

Labirent, bölgedeki tek demokratik Müslüman ülke olan Türkiye’yi kaosa sürükleyecek ve Orta Doğu’daki hassas dengeleri bozacak ikinci ve daha acımasız bir saldırıyı önlemek amacıyla Türk İstihbaratı tarafından yürütülen operasyonun kod adıdır. İlk saldırıdan sonra Türkiye, teröristler ve Türk, Amerikan ve İngiliz istihbarat teşkilatlarının savaş alanı haline gelir. İstanbul’dan Mardin’e, Frankfurt’tan Kuzey Irak’a uzanan bu mücadelede herkesin kendine ait bir gündemi vardır.

Hikâye, bir grup Türk istihbaratçısının ve onların terörist örgütü durdurma çabaları üzerine kuruludur. Bu grup Fikret ve Reyhan adlı iki istihbaratçı tarafından yönetilir. Fikret, hayatında işinden başka hiçbir şeyi olmayan yalnızlığı seçmiş bir istihbaratçıdır. Reyhan ise ülkenin en iyi istihbaratçılarından biri olmasının yanında aile hayatıyla kariyeri arasındaki dengeyi korumaya çalışan bekâr bir annedir. Fikret açıkça dillendiremese de ikisinin ortak mücadeleleri ve yaşadıkları zorluklar onları biraraya getirir.

KÜNYE

Ekip Film & Stoked Film Ortak Yapımı
Destekleyenler: Eurimages, T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı, HessenInvestFilm
Oyuncular: Timuçin Esen, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya, Rıza Kocaoğlu, Ozan Bilen, Umut Kurt, Erdal Küçükkömürcü, Melike Güner, Yurdaer Okur ve Altan Gördüm
Yardımcı / Konuk Oyuncular: Amith Rahman, Aslıhan Gürbüz, Cem Bender, Martin Turner, Alptekin Serdengeçti, Emre Melemez, Numan Acar, Giray Altınok, Alize Gördüm
Cast: Luiza Almızrak
Kostüm: Funda Büyüktunalıoğlu
Ses Mühendisi: İsmail Karadaş
Ses Tasarım Ve Miksaj: Burak Topalakçı
Kameraman: Ali Murat Altınışık
Yardımcı Yönetmen: Alptekin Bozkurt
Sanat Yönetmeni: Burhan Türk
Özgün Müzik: Cavit Ergün, Can Gox, Erdem Tarabuş
Kurgu: Oğuz Çelik
Görüntü Yönetmeni: Burak Kanbir
OrtakYapımcılar (Turkiye):
Arben İçli, Neslihan Dörtbudak, Aslı Yorgancıoğlu
Ortak Yapımcılar (Almanya): Sebastian Popp, Robert Malzahn
Proje Koordinatörü: Leyla Güver Beck
Uygulayıcı Yapımcı: İsmail Çağlar
Yapımcılar: Tolga Örnek, Murat Dörtbudak
Yönetmen – Senarist: Tolga Örnek
Dağıtım: Tiglon

Bir yanıt yazın