Mamma Mia: Yeniden Başlıyoruz – Mamma Mia: Here We Go Again

MAMMA MIA!
YENİDEN BAŞLIYORUZ

Yeniden şarkı söyleyip dans etmeye, gülüp sevmeye hazır olun. 600 milyon dolar gişe hasılatı yapan Mamma Mia! filminde 10 yıl sonra, ABBA’nın şarkılarına dayalı yepyeni müzikal için sihirli Yunan Adası Kalokairi’ye geri dönmeye davetlisiniz. Müzikal komedi, geri dönen orijinal oyuncu kadrosuyla ve LILY JAMES, ANDY GARCIA ve Oscar® ödüllü CHER gibi yeni katılanlarla birlikte 20 Temmuz 2018’de vizyona giriyor.
Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz’un yapımcıları, orijinal filmin de yapımcıları olan JUDY CRAYMER, p.g.a., ve GARY GOETZMAN, p.g.a. Craymer aynı zamanda Tony ödülü adayı ve dünya çapında başarılı olan müzikal oyunun da yaratıcısı ve yapımcısı.
Müzikalin de ilham aldığı orijinal müzikal Mamma Mia’nın yazarları RICHARD CURTIS, Parker ve CATHERINE JOHNSON’ın hikayesinden senaryoyu yazan ve filmi yöneten The Best Exotic Marigold Hotel’in yazarı OL PARKER. BENNY ANDERSSON ve BJÖRN ULVAEUS müzikleri, şarkı sözlerini sağlıyor ve idari yapımcı olarak geri dönüyorlar.
Diğer idari yapımcılar ise RITA WILSON, TOM HANKS, CURTIS, PHYLLIDA LLOYD NICKY KENTISH BARNES.
Mamma Mia! filmindeki rollerine geri dönen oyuncular; Donna rolünde Oscar ödüllü MERYL STREEP, Rosie rolünde JULIE WALTERS ve Tanya rolünde CHRISTINE BARANSKI. AMANDA SEYFRIED ve DOMINIC COOPER, Sophie ve Sky karakterleriyle yeniden bir araya gelirken PIERCE BROSNAN, STELLAN SKARSGÅRD ve Oscar® ödüllü COLIN FIRTH de Sophie’nin üç muhtemel babasını, Sam, bill ve Harry’yi canlandırmak üzere geri dönüyorlar.
Film zamanda bir ileri bir geri giderek geçmişteki ilişkilerin bugünkü ilişkileri nasıl oluşturduğunu gösteriyor. James, Genç Donna’yı canlandırıyor. Genç Rosie ve Genç Tanya rollerinde ALEXA DAVIES (A Brilliant Young Mind) ve JESSICA KEENAN WYNN (Broadway’s Beautiful) yer alıyor. Genç Sam’i JEREMY IRVINE (War Horse) oynarken, Genç Bill JOSH DYLAN (Allied) ve Genç Harry de HUGH SKINNER (Kill Your Friends).
Yetenekli yaratıcı ekipte orijinal müzikalin ve Mamma Mia! filminin müzik yönetmeni MARTIN KOCH (Billy Elliot the Musical: Live) ile koreograf ANTHONY VAN LAAST (Beauty and the Beast) yer alıyor.
Mamma Mia! ailesine yeni katılanlar ise görüntü yönetmeni ROBERT YEOMAN (The Grand Budapest Hotel, Bridesmaids), yapım tasarımcı ALAN MACDONALD (The Queen, The Best Exotic Marigold Hotel), sanat yönetmeni JOHN FRANKISH (Gosford Park, Snow White and the Huntsman), editör PETER LAMBERT (Woman in Gold, The Twilight Saga: New Moon) ve kostüm tasarımcı MICHELE CLAPTON (HBO’da Game of Thrones, Netflix’te The Crown).