Merkezi İstihbarat – Central Intelligence

MERKEZİ İSTİHBARAT

Dwayne Johnson ve Kevin Hart, New Line Cinema ve Universal Pictures için “Merkezi İstihbarat” filminde rol alıyor.
Hikaye eskiden zorbalığa uğrayan, bir inek öğrenciyken büyüyüp ölümcül bir CIA ajanına dönüşen Bob’un (Johnson) lise mezuniyet toplantısı için eve gelişini anlatıyor. Çok gizli bir davanın peşinde olduğunu iddia eden Bob, eskiden “kampüsün büyük adamı” iken şimdi zafer dolu günlerini özleyen bir muhasebeci olan Calvin’in “(Hart) yardımını alır. Ama ciddi hesap adamı nasıl bir işe girdiğini fark ettiğinde artık çıkmak için çok geçtir. Ne yapacağı giderek daha da kestirilemez olan yeni arkadaşı kendisini çatışmalara, yüzleşmelere ve ikisini de ölümle sonuçlanabilecek casusluklara sürükler.
Merkezi İstihbarat’ta ayrıca Amy Ryan (“Bridge of Spies,” Oscar adayı “Gone Baby Gone”), Aaron Paul (TV’den “Breaking Bad”) ve Danielle Nicolet (TV’den “The Game”) rol alıyor.
Filmin yönetmeni Rawson Marshall Thurber (“We’re the Millers,” “Dodgeball”), senaryo yazarları Ike Barinholtz & David Stassen ve Rawson Marshall Thurber; hikaye yazarları Ike Barinholtz & David Stassen.  Yapımcılar Scott Stuber, Peter Principato, Paul Young ve Michael Fottrell. Sorumlu yapımcılar Toby Emmerich, Richard Brener, Samuel J. Brown, Michael Disco ve Ed Helms.
Yaratıcı film yapım ekibinde görüntü yönetmeni Barry Peterson, yapım tasarımcı Stephen Lineweaver, editörler Mike Sale ve Brian Olds ile kostüm tasarımcı Carol Ramsey yer alıyor. Müzik, Theodore Shapiro ve Ludwig Göransson’a ait.
New Line Cinema ve Universal Pictures sunar, bir Bluegrass Films/Principato Young Entertainment Yapımı, bir Rawson Marshall Thurber Filmi, “Merkezi İstihbarat”. Filmin dağıtımı Warner Bros. Pictures, bir Warner Bros. Entertainment Company tarafından yapılacaktır.