Muppets Aranıyor – Muppets Most Wanted

MUPPETS ARANIYOR

Disney filmi The Muppets …Again! aralarında Berlin, Madrid, Dublin ve Londra’nın da bulunduğu Avrupa’nın en heyecan verici bazı yerlerindeki büyük sinemalarda kapalı gişe oynayan tüm Muppets üyelerini bir dünya turuna çıkarıyor. Fakat kargaşa, kuklaların peşini uzak diyarlarda da bırakmıyor ve kuklalar kendilerini farkında olmadan dünyanın bir numaralı sabıkalısı, Kermit’e tıpatıp benzeyen Constantine ve onun Ricky Gervais tarafından resmedilen sağ kolu, İki Numara lakaplı Dominic’in başında bulunduğu uluslararası bir suç eyleminin içinde bulurlar. Filmde Tina Fey cesur bir hapishane gardiyanı olan Nadya rolünde karşımıza çıkıyor. Ty Burrell ise İnterpol ajanı Jean Pierre Napoleon’u canlandırıyor.

Disney filmi “The Muppets … Again”in yönetmeni, James Bobin. Filmin yapımcılığını ise David Hoberman ve Todd Lieberman üstleniyor. Senaryo, Bobin ve aynı zamanda John Scotti ile birlikte baş yapımcılığı üstlenen Nicholas Stoller’a ait. The Muppets … Again!’in müziklerini Oscar ödüllü şarkı yazarı Bret McKenzie yaptı. “The Muppets … Again” 13 Haziran 2014’te vizyona girecek.

Baş rollerini Ricky Gervais, Ty Burrell ve Tina Fey’in paylaştığı, Disney filmi “The Muppets … Again” tüm kukla çetesini, kendilerini farkında olmadan uluslararası bir suç eyleminin içinde buldukları bir dünya turuna çıkarıyor.

NOTLAR:
•    Yönetmen James Bobin, Muppets filmiyle BAFTA’ya aday gösterilmişti
•    Ayrıca Bobin HBO kanalının “Flight of the Conchords” adlı dizisini yazdı, yönetti ve dizinin baş yapımcılığını üstlendi.
•    “Man or Muppet” adlı şarkıyla en iyi özgün şarkı dalında Oscar kazanan Bret McKenzie, bu defa filmin müzik süpervizörlüğünü üstleniyor. McKenzie, HBO dizisi ““Flight of the Conchords”un yaratıcılarından. Başrol oynadığı bu dizinin yazarlığını ve baş yapımcılığını da üstleniyor.
•    Ricky Gervais, “Derek” ve Altın Küre ve Emmy ödüllü dizi ”The Office” ile Extras’ın yaratıcısı.
•    Ty Burrell, televizyon dizisi “Modern Family”deki rolüyle bir Emmy® Ödülü kazandı.
•    Tina Fey (30 Rock, Mean Girls / Kötü Kızlar, Date Night / Çılgın Bir Gece) Altın Küre®, Emmy® ve SAG® ödüllü bir  oyuncu ve yazardır.

Tür: Aile Komedisi
Oyuncular: Kurbağa Kermit, Miss Piggy, Ayı Fozzie, Gonzo, Animal, Ricky Gervais, Ty Burrell ve Tina Fey
Yönetmen: James Bobin
Yapımcılar: David Hoberman ve Todd Lieberman
Baş Yapımcılar:    Nicholas Stoller, John Scotti
Senaryo: James Bobin, Nicholas Stoller

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157644682794648″]

Bir yanıt yazın