Nekrüt

Ayranları yok içmeye Gemiyle indiler Türkiye’ye…

Uzayın derinliklerinde varlığını sürdüren “Nekrüt” gezegeni yaşayanları sadece ayran tüketerek yaşamlarını sürdürmektedir. Ne var ki, gezegenin ayran stokları hızla tükenmektedir.

Gezegenin yönetim konseyi; tükenen stokları üzerine bir toplantı yaparlar ve yeryüzünde ayran üretiminin gerçekleştiği Dünya gezegeninden Türkiye’yi tespit ederler. Ardından Türkiye’ye üç özel görevlinin gönderilmesine karar verilir.

Nekrütlüler’in Türkiye’yi seçmelerinin iki nedeni vardır. İlki Türklerin de ayran üreten ve tüketen canlılar olması, diğeri ise, Nekrüt adının tersten Türken diye okunmasıdır…

… Ve Türkiye’ye yolculuk başlar.

Kahkaha şölenine hazır mısınız?

Uzaylıların, Türkiye’ye gelişi zamanla akıl almaz bir serüvene dönüşür. Uzaylı kahramanlarımız, ilk defa karşılaştıkları bu dünyalıları keşfetmeye çalışırken biraz zorlanır. Dünyalılar için de bu durum çok farklı değildir. Bu serüven, çeşitli olaylar zincirini de beraberinde getirir.
Başlangıçta Dünyalılara ayak uyduramayan NEKRÜT’lülerin aşk, sevgi, aile, fedakarlık  ve cinsellik gibi kavramlarla tanışmaları hepimize keyifli anlar  yaşatacak.

NEKRÜT’lüler , TÜRKİYE’den vazgeçecek gibi görünmemektedir.
Ya Türkler onların bu yolculuğuna nasıl eşlik edecekler?
Ayran bağımlısı Nekrütlüler’in stoklarının tükenmesi üzerine gezegen yönetim konseyinin toplanıp  dünyaya üç görevli gönderilmesine karar verilmesiyle  başlayan filmi Ulaş Ak yazıp yönetti.

Çekimleri Edirne’de gerçekleştirilen, yapımcılığını KAT Prodüksiyon’un üstlendiği, başrollerini Erkan Taşdöğen, Mustafa Topaloğlu, Nuri Alço, Erol Günaydın, Sinan Bengier, Ferhat Yılmaz, Selahattin Taşdöğen ve Başak Sayan gibi isimlerin paylaştığı ‘NEKRÜT’ 31 Ekim’de BestLine/Pinema  dağıtımıyla sinemalarda…

Vizyon Tarihi: 31 Ekim 2008
Yönetmen & Senaryo: Ulaş Ak
Yapımcı: Kat Prodüksiyon (Sebahattin Kat, Veysi Dündar)
Oyuncular: Erkan Taşdöğen, Başak Sayan, Duygu Çetinkaya, Ferhat Yılmaz, Erol Günaydın, Selahattin Taşdöğen, Gamze Gözalan, Sinan Bengier, Fatih Dündar, Yıldırım Öcek, Misak Toros, Ercan Yazgan, Osman Cavcı, Özlem Hasgül, Nazlı Kar Nil Yurtoğlu ve Mustafa Topaloğlu ile Nuri Alço
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Gün, Demir Gökdemir
Müzik: Murat Özdemir
Yapım Yılı: 2008
Tür: Komedi
Süre: 105 dakika
Dağıtım: BestLine Pictures/Pinema

Resimler:

Bir yanıt yazın