Nuh’un Gemisi Cudi’de 2

NUH’UN GEMİSİ CUDİ’DE 2 – 22 NİSAN 2022 SİNEMALARDA !

KONU: Belediye Başkanlığı seçimleri gelip çatmıştır. Selo tekrar seçimlere adaylığını koymuş ve kampanya çalışmalarına başlamıştır. Selo bu seçimlerde Aras’tan ona yardımcı olmasını ister, Aras çok gönüllü olmasa da bu teklifi hem bir gezme fırsatı hem de Selo’yu doğru yönlendirme fırsatı olarak görür ve kabul eder. Selo, Aras ve Selo’nun şoförü Talat birlikte seçim kampanyasını yürütürler.

Salih ve Çalgıcı Ahmet’te belediye seçimleri için aday olmuşlardır. Salih bir yandan seçimlere hazırlanırken bir yandan da oğlu Doğu’nun yolunu gözlemektedir.

Doğu üniversiteyi bitirmiştir, memleketine geri döner. Aklında sadece sevdalısı Yaren vardır. Ona kavuşmayı dört gözle beklemektedir. Fakat Yaren ile Doğu’nun aşkının arasında engeller vardır. Doğu Hem Aras evlenmeden Yaren ile kavuşamayacak hem de Yaren’in babası Selo birleşmelerine izin vermeyecektir. Robert Nuh’un gemisini arama çalışmaları için Şırnak’a geri döner. Geçen zamanda Havva ile samimi olmuşlardır ve Havva’nın Robert’a olan ilgisi artmıştır.Aras eski karısını kaybettikten sonra başka biri ile evlenmek istememektedir, Doğu ile Yaren’in kavuşması arasındaki en büyük engellerden biri budur.

Bir yandan Belediye seçimleri, bir yandan Doğu ile Yaren’in kavuşmak için Aras’ı ikna etme çabası, bir yandan Selo’nun kızını Doğu ile evlendirmemek için çaba sarfetmesi, bir yandan da Robert’ın Nuh’un gemisini arama çalışmaları olayları içinden çıkılamayacak hem eğlenceli hem de dramatik bir hale dönüştürür.

Yönetmen: Gürsel Ateş
Oyuncular: Metin Yıldız, Bülent Durgun, Charles Carroll, İskender Bağcılar, Şebnem Yıldırım, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Emre Özmen, Esma Sosyal, Ercüment Aydın, Berat Demir, Nevra Pehlivan, Derin Yezda Ada, Murat Can Yardelen
Filmin Türü: Komedi
Yapım Yılı: 2022
Süre: 121 dakika
Senaryo: Ahmet Tumba
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Demirhan
Müzik: Gürkan Çakıcı
Gösterim Tarihi: 22 Nisan 2022
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım