Öğretmen

Öğretmen

Komedi türündeki “Öğretmen” filminin yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu oturuyor. Senaryosunu Yılmaz Okumuş’un kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Önder Açıkbaş, Asuman Dabak, Bilal Hancı, Buse Sinem İren, Burak Satıbol, İnan Ulaş Torun gibi isimler yer alıyor.

Film, fanatik Fenerbahçeli bir öğretmen Trabzon’a tayin olursa ne olur? Trabzon’un Çaykara ilçesine tayin olan koyu Fenerbahçeli bir öğretmenin gözünden anlatılacak olan trajikomik olaylar, ezeli Trabzonspor – Fenerbahçe rekabetinin sertliğini beyazperdeye getirirken aynı zamanda mesleğine aşık bir öğretmenin öğrencileri için yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını seyirciye gösteriyor.

Konu: Trabzon’un Çaykara ilçesine tayin olan koyu Fenerbahçeli bir öğretmenin gözünden anlatılacak olan trajikomik olaylar, Trabzonspor – Fenerbahçe rekabetinin sertliğini resmederken aynı zamanda mesleğine aşık bir öğretmenin öğrencileri için yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını seyirciye gösteriyor.

Yönetmen: Bilal Kalyoncu
Oyuncular: Ufuk Özkan, Asuman Dabak, Necmi Yapıcı, Bilal Hancı, Onur Dilber, Ulaş İnan Torun, Burak Satıbol, Adem Yılmaz, Seymen Aydın, Sezgin Uzunbekiroğlu, Selinay Taşol
Yapım: TRT Sinema, AKC Sinema TV
Yapımcı: Bilal Kalyoncu
Senaryo: Yılmaz Okumuş
Tür: Komedi
Gösterim Tarihi: 20 Ekim 2023
Dağıtım: TME Films

Fragman: