[REC] 4: Kıyamet Gecesi – [REC] 4: Apocalipsis

[REC] 4: KIYAMET GECESİ
([REC] 4: APOCALIPSIS)

İspanyol korku filmi serisinin uzun süredir beklenen son bölümünde, dev bir tankerin içinde sağ kalan bir grup insan, hayatlarını korumak için mutasyona uğramış zombi sürülerine meydan okuyor.

[REC] 2 de yer alan akıl almaz olaylardan birkaç saat sonra özel bir askeri tim, genç muhabir Angela Vidal’ı Barselona’daki evinden kurtarır. Angela, insanları şeytanileştiren bir zombi virüsünün yayılmasıyla vahşet evine dönen binadan kurtulan tek insandır. Gözlerini bir okyanus tankerinin yüksek korumalı karantina odasında açan Angela artık güvendedir. Gemideki diğer insanlar için ise bunu söylemek mümkün değil, zira tecrit edilmiş gemi ortamı sayesinde zombi virüsü mutasyona uğrayarak güçlenip, bedeni ve ruhu ele geçiren ölüm makinesine dönüşür.

[REC] 4: Apocalypse son on yılın en başarılı korku filmi zincirine, hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir dehşet fırtınasıyla nokta koyuyor. [REC] ve [REC] 2 ‘yi Paco Plaza ile birlikte yöneten Jaume Balagueró (Plaza [REC] 3’ü yalnız yönetmişti) serinin dördüncü filmine geri dönerek görkemli ve kanlı bir macerayla [REC]  efsanesine son veriyor.

Cesur ‘esas kız’ımız Angela gemideki ayaktakımıyla güç birliği yaparak öfkeli zombi sürülerine karşı savaşırken gemide ne bulduysa (zıpkından, motor pervanesine) silah olarak kullanıyor. [REC] filmlerinin koltuklarda rahat oturtmayan tüm özellikleri bu filmde de mevcut; klostrofobi, şiddetli acı, korku ve hiddet. Ancak son beş yıldır açığa çıkmayı bekleyen gizemin bu filmle
aralanan perdesi atmayı ummadığnız çığlıkları tetikleyecek cinsten…

Kıyamet kopmak üzere, canınızı kurtarmak için koşun ve asla arkanıza bakmayın…

Yönetmen: Jaume Balagueró
Oyuncular: Manuela Velasco, Héctor Colomé, María Alfonsa Rosso, Paco Manzanedo
Senaryo: Jaume Balagueró, Manu Diez
Görüntü Yönetmeni: Pablo Rosso
Müzik: Arnau Batalier
Yapımcı: Julio Fernandez
Yapım Yılı: 2014
Ülke: İspanya
Dil: İspanyolca
Süre: 96 dakika
Gösterim Tarihi: 26 Aralık 2014

Bir yanıt yazın