Sevgili Hedefim – Wild Target

Sevgili Hedefim
WILD TARGET

Yeni bir İngiliz komedisi olan  Wild Target’ta başrolleri Bill Nighy (“Pirates of the Caribbean”, “Love Actually”, ”Notes on a Scandal”), Emily Blunt (“The Devil Wears Prada”, “Young Victoria, “The Wolfman”), Rupert Grint (the “Harry Potter” serisi, “Driving Lessons”) and Rupert Everett (“St. Trinian’s”, “Shrek 2”, “Shrek The Third”) paylaşıyorlar.
Filmin yönetmeni  Jonathan Lynn (“Yes, Minister”/“Yes, Prime Minister”,“The Whole Nine Yards”, “My Cousin Vinny”), senaryo ise Lucinda Coxon’a ait (“The Heart of Me”) senaryo   Pierre Salvadori’nin klasik fransız komedisi  “Cible Émouvante”ten uyarlanmış.  Yapımcıları ise Martin Pope (“The Cottage”, “The Heart of Me”) ve Michael Rose
(“Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit”, “Chicken Run”).

Victor Maynard orta yaşlı münzevi bir hayat yaşayan bir katildir… BU iş, büyük dedesinden kendisine aktarılan bir aile işi olarak gelenekselleşmiştir..
Eşsiz öldürücü yeteneklerinin aksine gerçek hayatta ürkütücü bir kadın olan annesini mutlu etmeye çalışan bir evlattan başkası değildir. Profesyonelce baktığı işi bir gün kurbanlarından biri olan Rose ile tanışmasıyla beraber sekteye uğrar. Rose’un hayatını bağışlamakla kalmaz , Victor’un özel dedektif olduğunu zanneden genç bir çırak edinir… Hayatının akışı tamamen değişmiştir… Çünkü doğru kadınla nerede ne zaman tanışacağınızı asla bilemesiniz…

Çekim altı hafta boyunca oldukça geniş farklı lokasyonlarda iç mekan çekimlerinin bir kısmı da Twickenham Film Studyolarında çekilmiş. Londra lokasyonları Ealing , Portobello Road Market,  Liverpool Caddesi istasyonu, Wimbledon’da bir ev, Blackfriars Köprüsü, Smithfield Market, Trafalgar Meydanı,  National Gallery ve Hatton Garden’da bir mücevher dükkanı.

Magic Light Pictures’ şirketinin son dönem üstlendiği yapımlar arasında Stephen Poliakoff’un  ‘Glorious 39’; Neil Hunter’ın ‘Sparkle’sayılabilir. Onuncu kuruluş yıldönümünü kutlayan Matador Pictures ise daha önce Ken Loach’un ‘The Wind That Shakes The Barley’, ‘Clive Barker’s Book of Blood’ ve  Ben Miller’ın ‘Huge’ adlı filmlerinin yapımlarını üstlenmiştir.

Oyuncular:
Victor Maynard     BILL NIGHY
Rose         EMILY BLUNT
Tony         RUPERT GRINT
Ferguson     RUPERT EVERETT
Mother         EILEEN ATKINS
Dixon         MARTIN FREEMAN
Mike         GREGOR FISHER
Fabian         GEOFF BELL
Gerry         RORY KINNEAR

Yapım Ekibi

Yönetmen JONATHAN LYNN
Yapımcı MARTIN POPE
MICHAEL ROSE
Senaryo LUCINDA COXON , PIERRE SALVADORI’nin “Cible Émouvante” adlı eserinden uyarlanmıştır.
Görüntü Yönetmeni DAVID JOHNSON BSC
Kurgu MICHAEL PARKER
Müzik MICHAEL PRICE
Yapım Tasarımı CAROLINE GREVILLE-MORRIS
Kostüm Tasarımı SHEENA NAPIER
Makyaj ve saç Tasarımı JAN SEWELL
Ortak Yapımcı ANDREW FINGRET
Line Producer JULIA VALENTINE
Kasting KAREN LINDSAY-STEWART CDG
Sanat Yönetmeni JIM GLEN
Set Tasarımı GERAINT POWELL

Bir yanıt yazın