Sokak Dansı 3D – Step Up 3D

“Step Up 3D-Sokak Dansı 3D”

“Ben dünyanın en iyi dansçılarıyla beraber düzenli olarak çalıştığım için çok şanslıyım. Ama en önemlisi seyircinin dans dünyasının heyecanını tadabilmesi için dansçıları ve New York’u üç boyutlu olarak yansıtma şansı yakalayabilmiş olmamızdır.”
Jon M. Chu, Yönetmen, “Step Up 3D-Sokak Dansı 3D”

KONU

New York’ta yaşayan bir grup dansçı Moose (Adam G. Sevani) ve Natalie (Sharni Vinson) ile beraber çalışmaya başlayınca kendilerini dünyanın en iyi sokak dansçılarının karşısında bulurlar. Karşı karşıya geldikleri yarışmayı kazanan grup tüm hayallerine kavuşurken kaybeden taraf elindeki her şeyi kaybedecektir. Luke (Rick Malambri) ailesinden kalan vasiyeti korumaya çalışırken, Natalie kalbine mi yoksa mantığına mı güveneceğini bilemez. Grubun en yeni ve etkileyici üyesi Moose ise eğitimi ile tutkusu arasında bir seçim yapmak zorundadır.

2006 yılında başlayan hip-hop masalının üçüncüsü olan ve bir Touchstone Pictures ve Summit Entertainment yapımı olan ”Step Up 3D-Sokak Dansı 3D” dans filmleri arasında tek üç boyutlu çekilen film olarak bir ilke imza attı.

İlk kez gişe rekorları kıran ”Step Up 2-Sokak Dansı 2” ile adını duyuran meşhur yönetmen Jon M. Chu birbirinden yetenekli bir kast ile yine karşımızda. ”Step Up-Sokak Dansı” ndan da tanıdığımız Adam G. Sevani ve serinin ilk filminde yer alan Alyson Stoner yine aynı rollerin sahipleriyken, ekibe yeni katılan oyuncular arasında Rick Malambri ve Sharni Vinson yer alıyor. Ekibin nefes kesen dansçıları arasında ise Stephen Twitch Boss, Keith Stallworth, Kendra Andrews, Martin Lombard, Facundp Lombard and Oren “Flearock” Michaeli yer alıyor.

New York’un hareketli dans dünyası, dijital üç boyutlu çekimler ve tutku dolu danslar ile canlanıyor. İçlerinde Natalie ve Luke’un olduğu bir grup dansçı, New York Üniversitesi birinci sınıf öğrencisi Moose ile beraber çalışmaya başlar ve dünyanın en iyi hiphop dansçılarıyla karşı karşıya gelir ve hayatlarını değişterecek bir rekabet içine girerler.

Filmin yapımcıları yeni hikayelerinde ”Step Up  2-Sokak Dansı 2” filminde tanıştığımız MSA lisesi dansçıları ve Adam G. Sevani’nin canlandırdığı Moose karaketerini tekrar hayata geçirme kararı aldılar. Yapımcılar ayrıca ”Step Up-Sokak Dansı” serisinin ilk filminde rol almış olan Alyson Stoner’ın canladırdığı Camille karakterini de geri getirdiler. Liseden beri en yakın arkadaş olan Camille ve Moose ikilisinin üçüncü filmde üniversite öğrencisi olarak karşımıza çıkıp New York’taki dans dünyasını keşfetmeleri ”Step Up 3D-Sokak Dansı 3D”’nin hikaye akışında kaçınılmaz bir parçaydı.

Yönetmen John M. Chu ”Step Up 3D-Sokak Dansı 3D”de karakterlerin kendilerini bulmaya çalıştıklarını söylüyor. Hayatta gidilecek yerin değil, bizi oraya götüren yolun, o yolda tanıştığımız insanlar ve aldığımız derslerin ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor.

Yapımcı Jennifer Gibgot üç filmdeki mesajın da aynı olduğunu söylüyor: ”kendinize inanmak”. Eğer kendinize inanırsanız aşamayacağınız engel yoktur, ayrıca bir buçuk saat boyunca dans izleyip güzel müzik dinlemek çok eğlenceli diye ekliyor.

Film, ”Step Up-Sokak Dansı” serisinin yapımcıları Adam Shankman ve Jennifer Gibgot ile Summit Entertainment’ın ”Twilight-Alacakaranlık” filmi yapımcılarından Patrick Wachsberger ve Erik Feig’in çalışmaları sayesinde hayata geçti. Filmin uygulayıcı yapımcıları arasında daha önce ”Sokak Dansı” serilerinden tanıdığımız David Nicksay’in yanısıra Bob Hayward ve Meredith Milton yer alıyor. Senaryosunu Amy Andelson ve Emily Meyer’ın yazdığı ”Step Up 3D-Sokak Dansı 3D”nin görüntü yönetmenliğini Ken Seng yaptı.

Yapım tasarımından sorumlu Devorah Herbert ile kostüm tasarımcısı Kurt & Bart prodüksiyon esnasında büyük başarılara imza attılar. Prodüksiyon ekibinde filmin müziklerinden sorumlu Grammy ödüllü Buck Damon ve editör Andrew Marcus’un yanısıra usta koreograflar Jamal Sims’in, Nadine ”Hi Hat” Ruffin, Dave Scott ve Richmond ile Anthony Talauega bulunyor.


Yönetmen:
JON M. CHU Oyuncular: RICK MALAMBRI, ADAM G. SEVANI, SHARNI VINSON, ALYSON STONER Süre: 108 dk. Gösterim Tarihi: 04 Mart 2011 Dağıtım: UIP Filmcilik İthalat: Fida Film

Bir yanıt yazın