Sol Şerit

TERRA FİLMCİLİK

Sol Şerit: bu macera çok hızlı…
Sinema, televizyon ve reklam sektöründeki Ankaralı yapımcıları biraraya getiren “Sol Şerit” filmi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı içerisinde desteklediği sayılı projeden biri olarak beyazperdede izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
25 Mart’ta vizyonda olması planlanan ve Yönetmenliğini İnci Balabanoğlu Ahıska’nın üstlendiği filmin çekimleri 2015 yılının Temmuz ve Ağustos ayları boyunca Ankara, Eskişehir ve Denizli’de gerçekleştirildi.
Film, üç arkadaşın yol hikayesine odaklanıyor: Çocukluktan beri birbirinden ayrılmayan üç
arkadaş Cem, Barış ve Volkan; Cem’in düğünü için Ankara’dan Denizli’ye doğru yola çıkmaya hazırlanmaktadır. Fakat daha yolculuk başlamadan aksilikler başlar. Düğüne yetişmek zorunda olan kahramanlarımızın başına türlü belalar gelirken, düğün evindeki krizler de komik ve macera dolu bir yol hikayesine eşlik edecektir. Bu eğlenceli ve komik yol hikayesinin sonu bir düğüne mi yoksa bir bilinmeze mi çıkacaktır…

Öykü
Çocukluk arkadaşı olan Cem, Volkan ve Barış bir bekârlığa veda gecesinin ardından
Cem’in düğününe katılmak üzere Denizli’ye hareket ederler. Gelin adayı Zeynep, ailesi ve yakın arkadaşı Rüya ile birlikte Cem’i Denizli’de beklemektedir.
Üç arkadaş düğüne yetişmek üzere son anda kiraladıkları eski bir araba ile yola koyulurlar.
Arabanın yağını ve suyunu kontrol ettirmek, aynı zamanda bir şeyler yemek için durdukları benzin istasyonunda büyük bir sürprizle karşılaşırlar ve orta halli bir mafya olan Sıtkı’nın arabayı almak için peşlerine düştüğünü öğrenirler. Bu esnada arabaları çalınır ve çok geçmeden arabayı eski bir boksör olan Maruf’un aldığını öğrenirler.
Üç arkadaş arabalarını geri almak için Maruf’un yaşadığı kulübeye doğru yola çıkarlar.
Maruf’la yaşadıkları kovalamacanın akabinde arabalarını güç bela alıp yola koyulurlar. Bu sırada Cem, Volkan’ın zevzekliği nedeniyle Zeynep’in evden kaçtığını ve evlenmekten vazgeçtiğini öğrenir. Üç arkadaş bir yandan peşlerindeki tekinsiz adamlardan kurtulmaya, diğer yandan düğüne yetişmeye çalışırken; aldıkları bu haberle kendi aralarında da kavgaya tutuşurlar. Ufak bir kaza sonrası karşılaştıkları trafik polisini atlatmışken, arabalarını tamir ettirmek için uğradıkları köyde de bir gece geçirmek zorunda kalırlar.
Kahramanlarımız, peşlerindeki adamlardan kurtulmanın hesabını yaparken, bir diğer
sorunları da gelini bulmak ve düğüne yetişmektir. Nihayet kahramanlarımızın, Sıtkı’nın ve
Zeynep’in yolu Denizli’de kesişir. Denizli bir düğüne mi yoksa meydan muharebesine mi sahne olacaktır..?

Vizyon tarihi: 25 Mart 2016
TR Dağıtım: Pinema
Yapımcı: Terra Film
Filmin Türü: Komedi-Macera
Yapım Yılı: 2016
Süre: 93 dakika
Yönetmen: İnci Balabanoğlu Ahıska
Senarist: Özgür Ağaoğlu
Görüntü Ynt: Uğur Kaplan
Müzik: Gürsoy Tanç
Oyuncular: Sertan Erkaçan, Deniz Baysal, Cem Aksakal, Ceyda Ateş, Memetcan Diper, Sermet Yeşil, Burak Satıbol, Alper Baytekin, Serkan Genç, Hazal Türesan, Fatih Al, Taner Rumeli, Özgürcan Çevik, Ayten Uncuoğlu, Selin Şekerci, HikmetKaragöz