Emicem Hospital

Emicem Hospital

Konu: Selo, Cemal Emicesi’nin açtığı Özel Emicem’in Yeri hastanesinde hizmetli olarak çalışmaktadır.

Selo en yakın arkadaşları Adem ve Dursun’la beraber, zengin olmak için ekstra işler yapmaktadırlar. Cemal Emice hastanenin uluslararası bir seviyeye çıkması için Almanya’dan yönetici (CEO) getirttirir. Almanya’dan gelen Ingrid Hanım, Alman disiplinini uygulamaya çalışır. Hastane personeli bu disipline alışık değildir. Alman disiplini ile Karadeniz inadı arasında uyuşmazlık olunca komik olaylar yaşanmaya başlar.

Ingrid ve başhekim, Cemal Emice’nin de desteğini alarak haksız yere hastane personelin çoğunun işine son verirler. Personelin işten atılmasından sonra Dr. Hilmi ve Dr. Miray önderliğinde hastane bahçesinde direniş başlatılır. Selo bu olaylar karşısında Emice’ye karşı gelerek hastane bahçesinde oluşturulan direnişe destek verir. Yıllardır bir türlü evlenemediği Songül ile bu direniş sayesinde iyice yakınlaşır. Bu direniş esnasında gelişen olaylar “Emicem Hospital” hastanesini uluslararası seviyeye çıkmasa da uluslararası gündeme trajikomik olaylarla getirmiş olur.

Gösterim Tarihi: 25 Mart 2016
Dağıtım: Chantier Films
Yapım: Hamsimedya Prodüksiyon
Yönetmen: İsmet Eraydın
Yazan: İsmet Eraydın
Görüntü Yönetmeni: Aytekin Çakmakçı
Kurgu: Aykut Yıldırım
Tür: Komedi
Süre: 95 dk.
Dil: Türkçe
Ses: Dolby Digital
Oyuncular: Wilma Elles, Selahattin Çakır, Merve Akaydın, Sinan Bengier, Adem Eraydın, Ali Erkazan, Emre Ön, Zeki Kamber, Uğur Keleş, Songül Nadir, Ceyhun Gen, Taha Mataracıoğlu, Senem Göktürk, İzzettin Kahraman, Samet Karahasanoğlu, Yaşar Eraydın, Osman Bulut