Suç Bende – The Crime is Mine

Suç Bende – The Crime is Mine

Ünlü yönetmen François Ozon’dan başrolde Isabelle Huppert ile gizem dolu bir suç draması.

1930’ların Paris’inde güzel, genç, meteliksiz ve yeteneksiz bir aktris olan Madeleine, ünlü bir yapımcıyı öldürmekle suçlanır. İşsiz genç bir avukat olan en yakın arkadaşı Pauline’in yardımıyla meşru müdafaa gerekçesiyle beraat eder. Gerçek ortaya çıkana kadar şöhret ve başarı ile dolu yeni bir hayata adım atar.

François Ozon, Peter Von Kant’ın ardından Fransa’nın süper yıldızlarıyla ışıldayan çılgın bir komediyle geri dönüyor. Bu muzip polisiye komedi, 1930’larda Fransa’da geçiyor. Dönemin uçuk Amerikan komedilerinden esinlenen Ozon’un “nihayetinde kız kardeşliğin zaferi hakkında” diyerek tarif ettiği Suç Bende, iki iyi arkadaş, Madeleine ile Pauline’in, etraflarında dönen erkeklerin saflık ve aptallıklarından faydalanmalarını konu alıyor.

Genç, güzel, beş parasız ve yeteneksiz aktris Madeleine Verdier, ünlü bir yapımcıyı öldürmekle suçlanıyor. Kendi gibi genç ve işsiz bir avukat olan en yakın arkadaşı Pauline’in yardımıyla Madeleine kendini, eylemiyle takdir edilmesi gereken bahtsız bir kurban olarak sunuyor. Filmin en güzel sürprizi ise harika oyunuyla filme ortasında dahil olan eşsiz Isabelle Huppert.

Yönetmen: François Ozon
Oyuncular: Nadia Tereszkiewicz, Rebecca Marder, Isabelle Huppert
Yapım Yılı: 2023
Tür: Komedi – Suç
Süre: 102′
Dil: Fransızca; Türkçe altyazılı
Vizyon Tarihi: 05 Mayıs 2023
Ülke: Fransa
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
İthalat: Bir Film