Tımarhane – SecretStone

SECRETSTONE – TIMARHANE

Yönetmen, senarist ve yapımcı olarak tanıdığımız, Geceyarısı Ekspresi, Doğum Günü Dört Temmuz , Büyük İskender, Dünya Ticaret Merkezi  gibi filmlere imza atan efsanevi bir sinemacı olarak nam salan Oliver Stone, bu kez sinema dünyası içinde büyüyen oğlu  Sean Stone’un yazıp, yönetip hem de oynadığı gerilim korku filmi “SecretStone – Tımarhane”’de  13 Temmuz’da oyuncu olarak karşımıza çıkacak.

Oliver Stone ile oğlu Sean Stone’u beraber izleyebileceğimiz Tımarhane filmi; korku, gerilim, türünde olup, 2009 yılının Ekim ayında film yapımcılarının, akıl hastalarını radikal tedavi yöntemleriyle tedavi eden ve hayaletli olduğu düşünüldüğü için terk edilmiş akıl hastanesine belgesel yapmak üzere gitmeleriyle başlıyor. Elektroşok, insülin tedavisi, lobotomi bu hastanenin olağan tedavi yöntemlerini oluşturuyordu. Film, bu araştırmacı grubun, terk edilmiş hastanenin içine girdiklerinde, aniden yalnız olmadıklarını fark etmeleriyle korku ve gerilim dolu dakikaları gözler önüne seriliyor.

SİNOPSİS

Ürkütücü bir Ekim akşamında oturulan yemek sofrasında insanın cesaretini sınayan bir sorudur şu: Hayaletlere inanıyor musun? Alex Wraith, bir süredir hakkında araştırma yaptığı, terk edilmiş bir akıl hastanesi hakkında Sean Stone’da merak uyandırır. Efsaneye göre bu hastaneye girmeye cesaret eden herkes delirmektedir. Alex, bu dünyaya ait olmayan varlıklara dair deliller vaat eder, böylece Sean gece hastaneye girmeye ikna olur. Sean, doğaüstü varlıklara en az onun kadar ilgi duyan bir kız arkadaşını da (Antonella) yanında getirir. Üç arkadaş maceranın daha başındayken, Alex ‘Billy Lasher’ adında, hastaneden kaçan bir delinin öyküsüyle iki arkadaşıyla alay etmeye çalışır: Billy Lasher hala boş koridorlarda ve insanın zihnine girip ele geçirebilen şeytani ‘gölgelerde’ volta atmaktadır. Akıl hastanesine girmelerinin ardından, Alex’in gördüğü bir hayalet ödünü patlatır. Ama üç arkadaş hastaneden çıkıp gitmektense, çok geçmeden kendilerini labirente benzeyen binaların içinde kaybolmuş halde bulur. Korku ve paranoya dolu bu dünyanın derinliklerine daldıkça, burada hayatlarını kaybetmeseler de çok daha değerli bir şeylerini kaybedebileceklerini anlarlar: Ruhlarını.  Bunun arkasından gelen şey ise doğaüstü varlıkların insanın aklından çıkmayan öyküsü; her şey çok daha ürkütücüdür artık; çünkü gerçektir.

KÜNYE BİLGİLERİ

Yönetmen: Sean Stone
Senaryo: Sean Stone, Alexander Wraith
Oyuncular: Sean Stone, Alexander Wraith, Antonella Lentini, Oilver Stone
Filmin Süresi: 83 dakika
Yapım: ABD
Yapım Yılı: 2012
Tür: Korku
Gösterim Tarihi: 13 Temmuz 2012
Dağıtım: Medyavizyon
İthalat: Medyavizyon

Bir yanıt yazın