Transformers: Ay’ın Karanlık Yüzü – Transformers: Dark of the Moon

TRANSFORMERS: AY’IN KARANLIK YÜZÜ

Transformers’ın yıldızı, popüler serinin üçüncü filminin, bugüne kadar çekilenler arasında en görkemlisi olduğunu belirtti.

LaBeouf’a göre Michael Bay’in yönettiği Ay’ın Karanlık Yüzü, üçlemeyi çılgın aksiyon sahneleriyle, en yeni 3 boyut teknolojisiyle tamamlayacak. Tekrar Sam Witwicky rolüyle karşımıza çıkacak olan LaBeouf’a bu sefer yıldız oyuncuların yanısıra yeni bir isim eşlik ediyor, Victoria’s Secret mankeni Rosie Huntington-Whiteley.

“Filmin son 30 dakikası bugüne kadar Michael Bay’in kariyerinde çektiği en çılgınca aksiyon sahnelerini barındırıyor, bunu o da onaylıyor. İnanılmaz bir şey.” diyor LaBeouf.

“Bir düşünün, Transformers üçlemesi yapacaksanız, bu üçlemenin son 30 dakikasının bugüne kadar izlenen en çılgın aksiyon sahnelerini barındırması gerektiğini bilirsiniz. O şekilde olmalı ve o şekilde zaten. Gerçekten çok cesur ve inanılmaz.”

LaBeouf’un dediğine göre Michael Bay, James Cameron’ın filmi Avatar için geliştirilen 3 boyut teknolojisini yeni ufuklara taşıdı. “Bu tür bir film yaz eğlencesinin nasıl olması gerektiğini tanımlıyor. Yazın gişe rekorları kıracak bir filmin yapması gerektiği gibi, eğlenceli bir film deneyimi sunuyor.”

“Üçüncü film daha yoğun ve ilk iki filmdeki kadar çok aksiyon içeriyor ancak bu seferki daha da iyi. Avatar 3D odasında kullanılan kameraları aldık ve bunları bir paraşütçünün kaskına yerleştirdik. Kamera çekimi açısından çılgınca. Michael bu şekilde sınırları zorluyor.”

Huntington-Whiteley, Ay’ın Karanlık Yüzü’yle ilk kez oyunculuğa adım atıyor. Sam’in yeni kız arkadaşı Carly rolüyle, erkek baş rol oyuncusunu etkilemiş olmalı ki, Shia, Rosie’nin aktris olarak bir geleceği olduğuna inanıyor.

“Bu Rosie için ateşle vaftiz edilmek gibiydi. Ancak Rosie inanılmaz. Her şeyden önce harika bir insan ve müthiş bir enerjisi var. Bu çok güzel bir şey, sonuçta biriyle altı-yedi ay çalışacaksanız, birlikte vakit geçirmeyi sevdiğiniz biri olması harika oluyor.”

“Rosie çok diplomatik, sıcakkanlı ve harika biri. Hayatla baş etmenin yollarını biliyor, çok rahat. Mike’la nasıl baş edileceğini de biliyor. Cazibesini iyi kontrol ediyor, Mike’ın filminde oynayan bir kadın açısından bu çok önemli. Bu konuda çok rahat. Victoria’s Secret mankeni olduğu düşünülürse, bu konuda benden tam not alır.”

“Sinemada yönetmenin, onun vücudunu keşfetmesine yardımcı olmak konusunda çekingen değil. Mankenliğin o alanından geldiği için aldırmıyor.”

LaBeouf’a göre Transformers ekibi üçüncü filme çok iyi hazırlandı. Ay’ın Karanlık Yüzü’nü bugüne kadarki en iyi Transformers deneyimi haline getirmekte kararlıydılar.

“Aradaki fark ilk adımları attığımız sırada, oyun planımızla ilgili daha fazla yönlendirme olmasıydı. Elimizde çok ayrıntılı bir senaryo vardı, tahmin yürütmeye gerek yoktu. İkinci filmde biraz öyle yapmıştık, bazen çekimler sırasında bir şeyler ortaya attığımız olmuştu.”

“Bu filmde çok daha sağlam bir çıkış noktamız var. Sonuçta bu da diğer Transformer filmleri kadar çılgınca. Arada sırada yaralanmalar oluyor, bazıları çok da ciddi. Bence bu film bugüne kadar yaptığımızın en iyisi. Aynı zamanda set deneyimi açısından en müthiş tecrübelerimden biri oldu.”

“Bu filmde genel olarak çok daha fazla eğlendim. Bence Michael da biraz sakinleşti. Onunla ilişkim de gerçekten değişti, aramızda artık güçlü bir dostluk var. Bir yönetmenle bunun olması çok hoş. Benim açımdan çok olumlu bir deneyim oldu.”

LaBeouf filmin hayranlarına filmle ilgili biraz ipucu da veriyor. “Sam kendisine destek olan ve gelişmesini isteyen bir kadın buldu. Onlarla karşılaştığınızda bu aşamadalar zaten. Decepticon’ların, Autobot’ların elindeki gizli bir nesneyi aramaya başlamasıyla birlikte tüm planları suya düşer..”

Transformers: Ay’ın Karanlık Yüzü’nde çok güçlü karakterler var – Patrick Dempsey, John Malkovich ve Frances McDormand oyuncu kadrosuna katılan isimlerden. Sürükleyici bir hikaye ve Bay’in nam saldığı gerilimli aksiyon sahneleri bu filmin de önemli unsurlarından.

“Üçleme içinde kesinlikle en iyi film bu.” diyor LaBeouf.

Paramount Pictures Sunar

“TRANSFORMERS: AY’IN KARANLIK YÜZÜ”

Sinopsis:
Transformers:  Ay’ın Karanlık Yüzü’nde Shia LaBeouf,  yeniden Sam Witwicky olarak beyaz perdede…  Dünyanın geçmişine ait gizemli bir olayın, günümüze yansıması o kadar büyük bir savaşa yol açar ki, Transformer’lar bizi tek başlarına kurtaramayacak duruma gelir.
Hasbro Ortaklığıyla Bir di Bonaventura Pictures Yapımı Tom DeSanto/Don Murphy Yapımı  “Transformers: Ay’ın Karanlık Yüzü”
Sorumlu Yapımcılar: Steven Spielberg  Michael Bay
Brian Goldner  Mark Vahradian
Yapımcılar: Don Murphy & Tom DeSanto  Lorenzo di Bonaventura  Ian Bryce
Hasbro’nun Transformers™ Aksiyon Figürlerinden esinlenilmiştir
Senaryo Ehren Kruger
Yönetmen Michael Bay
Oyuncular:
Shia LaBeouf, John Turturro, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rosie Huntington-Whiteley, Patrick Dempsey, Kevin Dunn, ayrıca John Malkovich ve Frances McDormand

‘Transformers: Ay’ın Karanlık Yüzü’ bir Paramount Pictures filmidir.
Web sitesi: www.transformersfilmi.com.tr

Gösterim Tarihi: 1 Temmuz, 2011

Bir yanıt yazın