Transformers: Canavarların Yükselişi – Transformers: Rise of the Beasts

Paramount Pictures ve Skydance Sunar
Hasbro ve New Republic Pictures İş Birliğiyle
Bir Don Murphy/Tom DeSanto Yapımı
Bir di Bonaventura Pictures Yapımı
Bir Bay Films Yapımı

TRANSFORMERS: CANAVARLARIN YÜKSELİŞİ
Yıl 1994, hip hop ve Air Jordans çağı ve eski ABD ordusu eri Noah Diaz (Anthony Ramos) ailesini geçindirmek için elinden geleni yapmaktadır. Ama bir fırsat yakalayamaz. Noah bir dizi olay sonunda kendisini esprili ve saklanan üç Autobot dostu Optimus Prime (seslendiren Peter Cullen), Bumblebee ve Arcee’nin (seslendiren Liza Koshy) varlığını rotaya çıkaran Autobot Mirage’ın (seslendiren Pete Davidson) direksiyonun başında bulur.

Bu arada Ellis Adası’ndaki arkeolojik müzede 25 yaşındaki araştırmacı Elena Wallace (Dominique Fishback) bilmeden antik bir heykelin içinde gizli olan bir uzaylı işareti tetikler. Çağrıyı alan Noah ve Autobotlar, tam kötü Terrorcon Scourge (seslendiren Peter Dinklage) ve sürüngen robotik Sweepleri saldırdığı anda gelir. Scourge, akıl almaz bir boyuta ve yıkıcı bir güce sahip bir varlık olan Unicron’u (seslendiren Colman Domingo) çağırma yeteneğine sahip gizemli bir eserle birlikte kaçtığında Noah ve Elena, Autobotlarla güçlerini birleştirerek dünyanın yok edilmesini önlemeye çalışırlar. Ama güçlü Autobotlar bile görevleri sırasında karşılaştıkları, Autobotların kendi Cyberton dünyalarıyla yeniden buluşması için anahtarı ellerinde tutuyor olabilen, şaşırtıcı bir grup robot canavar olan yeni, güçlü Transformers varlıkları Maximallar için hazırlıksızdır.

Hit film Bumblebee’deki olaylardan sonra geçen göz alıcı, aksiyon yüklü bir sinema deneyimi olan Transformers Canavarların Yükselişi, Transformers mitolojisine beyaz perdede ilk kez şaşırtıcı, yeni canavarları tanıtırken sevilen karakterleri de daha önce hiç görülmemiş bir şekilde yeniden sergiliyor. Tüm dünyadan sinema izleyicilerinin kalplerini ve hayal gücünü yakalayan şaşırtıcı heyecan dolu bu epik macera izleyicileri 1990’ların New York’undan Peru’nun ilkel ormanlarına ve evrenin en ücra köşelerine kadar bir dünya turuna çıkarıyor. Steven Caple Jr. Tarafından yönetilen Transformers Canavarların Yükselişi 9 Haziran 2023’te sinemalarda.

Yönetmen Directed by Steven Caple Jr.
Senaryo Joby Harold and Darnell Metayer & Josh Peters and Erich Hoeber & Jon Hoeber
Story by Joby Harold
Hasbro’nun Transformers™ Action Figürlerine dayanmaktadır
Yapımcılar Lorenzo di Bonaventura, p.g.a., Tom DeSanto & Don Murphy, Michael Bay,
Mark Vahradian, p.g.a. Duncan Henderson
İdari Yapımcılar Steven Spielberg, Brian Goldner, David Ellison, Dana Goldberg,
Don Granger, Brian Oliver, Bradley J. Fischer, Valerii An
Oyuncular: Anthony Ramos, Dominique Fishback, Luna Lauren Velez, Dean Scott Vazquez, Tobe Nwigwe, Peter Cullen, Ron Perlman, Peter Dinklage, Michelle Yeoh, Liza Koshy, John DiMaggio, David Sobolov, Michaela Jaé Rodriguez, Pete Davidson, Colman Domingo, Cristo Fernández, Tongayi Chirisa
VİZYON: 9 Haziran, 2023

Özet: Tüm dünyada sinema izleyicilerini büyüleyen aksiyon ve gösteri geri dönüyor. Transformers: Canavarların Yükselişi, izleyicileri Autobotlarla birlikte ‘90’larda dünyayı dolaşan bir maceraya çıkarıyor. Dünya’da Autobotlarla Decepticonlar arasında devam eden savaşa yepyeni bir Transformers türü olan Maximalları tanıtıyor. Yönetmenliğini Steven Caple Jr.’ın yaptığı, Anthony Ramos ve Dominique Fishback’in rol aldığı film, 9 Haziran 2023’te sinemalarda.

TRANSFORMERS: CANAVARLARIN YÜKSELİŞİ İZLEYİCİ KATEGORİSİ: 10+13A