Uçan Melekler – Flying Angels

UÇAN MELEKLER (FLYING ANGES)

Sinopsis

Çocukluğunda ailesini kaza sonucu kaybedip yalnız başına sokaklarda yaşam mücadelesi veren Melek’in öyküsüdür. Melek (Aydan Uysal) bebek yaşta ailesi ile Antalya’ya tatile giderken büyük bir kaza geçirir ve tek kurtulan olur. Hayatında sürekli inişler ve çıkışlar yaşayan Melek’in tek destekçisi dostu Koray’dır.. Koray (Okan Aydoğan) da durumu iyi olmayan bir sokak çocuğudur. Tek ortak noktaları çok iyi dans etmeleri ve bunu profesyonelce her geçen gün geliştirmeleridir.

Melek genç ve güzel bir kız olmuştur. Dostu Koray ile çok mutlu bir hayat geçirirken aldığı bir haber onu İstanbul’a doğru yola çıkarır. Babası tarafından bir daire bırakılmıştır. Bir çok geceler İstanbul’u hayalinde gören ve düşleyen Melek şimdi bu karmaşık iç içe geçmiş şehrin tam ortasındadır. Burada yeni dansçı
arkadaşlarla tanışır. (Serdar Güder, Melis Evirgen, Süleyman Bölek, Mihriban Taşdöğen, Serap Çetintürk,Yavuz Topuz, Deniz Kidır).

Uçan Melekler adında çok güzel bir dans grubu kurarlar. Büyük bir dans yarışması organizasyonunun finaline kalırlar. Şimdi tek düşündükleri ve çabaları bu yarışmayı kazanabilmektir. Çünkü rakipleri çok ama çok kuvvetlidir. Bir genç kızın dansı ile varolma çabasını dile getirmeye çalışan R & B Hip Hop ve Break Dance üzerine müzikal bir dramadır.

Filmin müzikleri Orkun Tunç ve Taner Yurdunkulu’dan oluşan Hiphop / r & b Producer ikilisi “Armageddon Turk” tarafından yapıldı. Filmin ana tema şarkısını (“Flying Angels – Klik Klik Boom”) Türk hip hop dünyasının genç bayan MC’lerinden Rapizm Çağla ve Kemali seslendirdi. Film müziklerinde diğer şarkıların rap vokallerinde Big – O, Bon Mod grubundan Aslı Köse Hoşgör, Beatbox vokallerde Gürkan Kırımoğlu gibi isimler yer aldı.

Gösterim Tarihi: 26 Kasım 2010
Dağıtım: Tiglon Film
Yapım: Hacı Yılmaz Yapım
Yönetmen: Fırat Gürsoy
Senarist: Fırat Gürsoy
Müzik: Orkun Tunç ve Taner Yurdunkulu
Dans Kareografı: Irving Ressurrection
Grafiti ve Airbrush Çizimleri: Gölge
Oyuncular: Aydan Uysal, Serdar Güder, Okan Aydoğan, Melis Evirgen, Süleyman Bölek, Mihriban Taşdöğen, Serap Çetintürk, Michael Yiğit, Yavuz Topuz, Deniz Kidır, Aytaç Arman, İpek Tenolcay, Gözde Sinem Öztürk, Taylan Güner, Çelik Bilge, Mine Bıçakçı, Yekta Öncel, Asuman Şener ve Ali Yaylı.
Konuk Oyuncu: İdil Çeliker, Ege Çubukçu, XXXL, Big O, Efe Yılmaz

Bir yanıt yazın