Uçuş 7500 – 7500

UÇUŞ 7500

SİNOPSİS:
Vista Pacific’in 7500 numaralı uçuşundaki insanlar enteresan karakterlerdir. Brad
(RYAN KWANTEN) ve Pia Martin (AMY SMART) boşanma planlarını henüz ifşa etmemiş, ve en yakın arkadaşlarıyla Japonya’ya gitmekte olan bir çifttir. Yeni evli çift Rick (JERRY FERRARA) ve Liz Lewis (NICKY WHELAN) balayı için Tokyo’ya gitmektedir, ancak Rick daha şimdiden nörotik eşiyle ilgili düşüncelidir. Yalnız, Gotik,Jacinta Bloch (SCOUT TAYLOR COMPTON), tek başına dünya turu atmaktadır, ve Raquel Mendoza (CHRISTIAN SERRATOS) erkek arkadaşını Amerika’da bırakmışken,hamile olabileceği gerçeğiyle yüzleşmektedir.
Ayrıca, gizemli bir kutuyu yanından ayırmamakta ısrarcı olan işadamı Lance Morrell
(RICK KELLY), ve Asya’da yapacaklarını planlayan dolandırıcı Jake Young (ALEX FROST) da uçaktakiler arasındadır. Bu sırada hostesler Laura Baxter (LESLIE BIBB) ve Suzy Lee (JAMIE CHUNG) bu uzun uçuşa hazırdır, uçağın pilotu Kaptan Haining (JOHNATHON SCHAECH) ile bir ilişki yaşayan Laura, Tokyo’daki mola için ayrıca heyecanlanmaktadır.
Uçuşun ortalarında, uçak beklenmeyen bir anda korkunç bir türbülansa girer. Bazı yolcular koltuklarından düşer, ve servis arabaları da dahil olmak üzere bütün eşyalar kabin içerisinde savrulur. Türbülans sırasında çıkan kargaşa, kabin ekibi de dahil herkesi tedirgin eder.
Türbülans dindiğinde, gizemli işadamı Lance Morrell göğsündeki ağrıdan şikayet eder.
Kabin ekibi yolcuların yardımını ister ve acil yardım görevlisi Brad ile suni teneffüs
yapmayı bilen Rick’i bulur. Ne yazık ki Brad ve Rick’in çabaları işe yaramaz ve Lance
hayatını kaybeder. Uçak rotasında Tokya’ya daha yakın olduğundan, cesedin uçağın başka bir kısmına taşınmasına ve uçağın seyrine devam etmesine karar verilir.
Fakat yolunda gitmeyen bir şey vardır. Uçağın girdiği her türbülansta insanlar kaybolmaya başlar. işadamı öldükten sonra durum daha garip ve ürkütücü olmaya başlamıştır. Durumun ne olduğu ve nedeni ise belirsizdir.

FİLM BİLGİLERİ
Türkçe Adı: UÇUŞ 7500
Orijinal Adı: 7500
Vizyon tarihi: 4 TEMMUZ 2014
Oyuncular: Leslie Bibb, Jamie Chung, Jerry Ferrara, Ryan Kwanten,
Johnathon Schaech, Amy Smart, Christian Serratos, Scout Taylor
Compton, Nicky Whelan, Alex Frost, Rick Kelly
Senaryo: Craig Rosenberg
Yönetmen: Takashi Shimizu

Bir yanıt yazın