“Umut Yolcuları” Dizisi İle Şöhreti Yakaladı

Tamirci bir baba, ev hanımı anne ve dört kardeş ile birlikte Fatih Karagümrük’te mütevazi bir hayat yaşayan Koray Nizamoğlu, “Umut Yolcuları” dizisiyle bir anda şöhreti yakaladı.

Star Televizyonunda yeni yayın döneminde büyük iddialarla ekrana gelen “Umut Yolcuları” adlı dizinin baş kahramanı olan Koray Nizamoğlu daha 13 yaşında ama sanat dünyasında daha şimdiden şöhreti yakaladı. Çok büyük iddiaları olduğunu söyleyen  Karagümrük  İlköğretim Okulu  7.sınıf öğrencisi olan geleceğin büyük yıldızı Koray Nizamoğlu, namı değer Ali ile babasının oto tamirhanesinde  yaptığımız bu özel röportajı www.sinemagraf.com okuyucularının  beğenisine sunuyoruz.
S.Ö: Koray Bize kendini tanıtırımsın?
K.N: Ben Koray Nizamoğlu 13 yaşında Karagümrük İlköğretim Okulu 7.sınıfta okuyorum.

S.Ö. Peki Koray nasıl bir çocuk,okul hayatında başarılımı?
K.N: Ben genellikle uysalımdır. Etrafımla barışığım. İlkokuldan beri hep teşekkürle sınıfımı geçtim. Okulda arkadaşlarımla, hocalarımla diyalogum hep iyi olmuştur. Kimseyle kavga gürültü yapmam.

S.Ö: Dizilerde ne zamandan beri oynamaya başladın? Sinema dünyasına girmek, sanatçı olmak nereden aklına geldi?
K.N. Ben yedi yaşımdan beri dizilerde, reklam filmlerinde oynuyorum. Benim okuldan bir arkadaşım reklam  ajansına gidip geliyordu. Bir gün arkadaşımın annesi benim anneme bir dizi çekimi için çocuk oyuncu arandığını söyleyince annemde beni kaptığı gibi doğruca oraya götürmesiyle başladı. İlk olarak “Sihirli Annem” dizisinde dört ay boyunca tam 16 bölüm oynadım. Sonra “Gümüş “ dizisinde tek bölüm oynadım. Şimdide “ Umut Yolcuları”nda oynuyorum.Ben  Umut Yolcuları dizisi için 250 çocuk arasından çok kıymetli büyüğüm Türker İnanoğlu tarafından seçildim.Türker amcayı mahcup etmemek için bu dizideki rolüme çok çalışıyorum başta Türker amca olmak üzere bana güvenen herkesi hayal kırıklığına uğratmamak için var gücümle üstlendiğim rolümün hakkını vermeye çaba gösteriyorum. Takdir tabiî ki Türk halkı ve beni yetiştiren kıymetli hocalarımın. Ben Sadri Alışık Kültür merkezinde 8 ay boyunca yaratıcı drama dilinde eğitim aldım.

S.Ö: Dizde Ali karakterini canlandırıyorsun Ali olmaktan memnunumsun? Yoksa Koray olmak mı daha iyi ?
K.N: Tabiî ki asıl adım Koray ama dizide Ali karakterini canlandırdığım için adımı bilmeyenler, beni tanımayanlar, beni yolda gördüklerinde  “Aaaa bak dizideki Ali” diyorlar bu okuduğum okulda da oluyor. Okuduğum okulda benim Koray olduğumu bilmeyenler bana Ali diye sesleniyorlar. Ben bunlara kızmıyorum aksine hoşuma gidiyor. İçimden kendi kendime “demek ki dizi izleniyor” diyerek kendi çapımda bir reyting araştırması yapmış oluyorum bu da beni mutlu ediyor.

S.Ö: Okuldaki arkadaşlarının televizyonda diziyi izledikten sonra sana karşı tutumları nasıl oldu?
K.N: Dizi televizyondan yayınlanınca okulda bayağı popüler oldum. Beni tanıyan arkadaşlarım” beni de dizilerde oynatsana” diyorlar. Okulda öğretmenlerimin bana karşı tavırları, davranışları bayağı değişti. Hatta bana okulda selam vermeyen, benimle konuşmayanlar şimdi benimle konuşmak için can atıyorlar.

S.Ö: Eeee Koray nede olsa artık şöhretlisin.
K.N: Tabi dizinin faydası oldu

S.Ö: Koray yani Ali dizide daha kaç bölüm olacak?
K.N: Ben Umut Yolcuları dizisinde 16 bölüm oynamak için sözleşme yaptım.16 bölümden sonra ne olur bilemem.

S.Ö: Peki Koray ileride oyuncumu olacaksın?, yoksa baba mesleğini mi yapmak istersin? Hedefinde ne olmak var?
K.N: En büyük hedefim iyi bir oyuncu olmak. Ama bunun yanında eğitimimi aksatmadan tahsilimi tamamlamak ve Konservatuar okumak istiyorum. Bu dizide başarılı olduysam bunda yönetmenim Ummü Burhan,2 yönetmen Hakan İnan ve görüntü yönetmenim Refik Çakar’ın büyük emeği ve desteği olmuştur. Kendilerine teşekkür ederim.

S.Ö. Senin kardeşlerinde reklam filmlerinde oynuyor değimli?
K.N: Evet iki kız kardeşim de reklam ve dizilerde bölüm oyuncusu olarak devam ediyorlar.

S.Ö: Sinema veya dizi dünyasından beklentin neler? Bir sinema filminde oynamak istermisin?
K.N:Kendime seçtiğim iyi bir oyuncu olma hedefime beni ulaştırmasını, tabiî ki her oyuncu gibi ben de iyi bir sinema filminde oynamak isterim neden olmasın ?..

S.Ö: Koray bize vakit ayırdığın için teşekkürler. Sana okulda ve sanat yaşamında başarılar diliyorum.
K.N: Bende size ve şahsınızda  tüm www.sinemagraf.com okuyucularına teşekkür ediyorum.  Umarım bu röportajı okurken sıkılmazlar. Teşekkürler.

Resimler:

Bir yanıt yazın