Vahşiler – Hostiles

HOSTILES / VAHŞİLER

Bir Waypoint Entertainment Filmi

BLOOM Ortaklığıyla
Bir Le Grisbi Yapımı
Bir Scott Cooper Filmi

ÖZET: 1892’de geçen Hostiles, sert direnişten sonra ölüyor olan bir Cheyenne savaş şefini (Wes Studi) ve ailesini kabile topraklarına geri götürmeyi kabul eden efsanevi bir Ordu Kaptanının (Christian Bale) hikayesini anlatıyor. New Mexico’da tecrit edilmiş bir Ordu karakolu olan Fort Berringer’den, Montana çayırlarına kadar korkunç ve tehlikeli yolculuk yaparlarken, ailesi öldürülmüş genç bir dul (Rosamund Pike) ile karşılaşırlar. Düşman Comanche ve yol boyunca karşılaştıkları tehlikeleri yenmek için güçlerini birleştirmeleri gerekir.

John Lesher (Black Mass, Birdman, Fury) ve Ken Kao’nun (The Nice Guys, Knight of Cups) yapımcılığını üstlendiği Hostiles, Scott Cooper (Black Mass, Out of the Furnace, Crazy Heart) tarafından yönetildi.

Filmin yıldızları: Christian Bale (The Big Short, American Hustle, The Dark Knight), Rosamund Pike (Gone Girl, Jack Reacher), Wes Studi (Avatar, Heat, Geronimo), Adam Beach (Suicide Squad, Flags of Our Fathers) , Ben Foster (Hell or High Water, 3:10 to Yuma), Q’orianka Kilcher (Unnatural), Tanaya Beatty (Twilight’), Jonathan Majors (Do Not Disturb), Rory Cochrane (Black Mass, Argo), Jesse Plemons (Black Mass, Bridge of Spies), Timothée Chalamet (Love the Coopers, Interstellar), Paul Anderson (The Revenant, Sherlock Holmes: A Game of Shadows), Ryan Bingham (Crazy Heart), David Midthunder (Comanche Moon), John Benjamin Hickey (Get on Up, Pitch Perfect), Stephen Lang (Avatar, The Nut Job) ve Bill Camp’dir. (12 years a Slave, Birdman)

ÖZET

“Temel Amerikan ruhu zor, yalıtılmış, sabırlı ve bir katildir. Hiçbir zaman erimiş değildir.”

D.H. Lawrence

1892’de Sanayi Devrimi’nin başlangıcında, Amerika’nın yerli halkı yenilir; yerleşim bölgelerine ve şehirlere doğru hızla kaybolur. Kızılderili Savaşlarının iki acı çeken rakibi, beklenmedik bir sonla karşılaşmaya zorlanır.

Eski bir savaş kahramanı ve şimdi gardiyan olan Joseph Blocker (Christian Bale) ve şimdi tutuklu olan Kuzey Cheyenne savaş şefi Yellow Hawk (Wes Studi), Blocker’ın komutanının kişisel ve siyasi servetini güçlendirmeye zorlanırlar.

Fort Berringer’da perişan haldeki New Mexico cezaevi karakolunda sıkışan Yellow Hawk, Blocker’a serbest bırakılacak ve Montana’daki Cheyenne vatanına geri dönecek. Yellow Hawk ölmekte ve ölümünden sonra ailesi bir bölgede hapsedilecek. Kavgacı bir Blocker şefi onun hapishanede ölmesi gerektiğine ve düşman evine gitmeyi reddettiğinde savaşla tehdit edilmesi gerektiğine inanıyordur.

Plan devreye girer; Blocker, adamları, Yellow Hawk ve ailesi karmaşık seyahat arkadaşları haline gelir. Yola çıktıktan kısa bir süre sonra grup, Comanche katliamından ötürü travma geçirmiş olan Rosalee Quaid ile karşılaşır ve o da gruba katılır.

Blocker, Yellow Hawk ve Quaid, Hostiles’ın kalbi haline gelir. Onlar acı, şiddet ve kayıplarla şekillenmiş, şüphe ve öfkenin sona ermesi imkansız olan inatçı savaşçılardır.

1.000 kilometre uzunluğundaki Odyssey benzeri kısımlardan oluşan yolculuklarına katlanmak ve hayatta kalabilmek için birlikte çalışmak zorunda kalan yoldaşlar, önyargıları ile yüzleşmek zorunda kalıyorlar ve en kötü farklarının kendi kontrolleri dışındaki güçler tarafından yaratılmış olduğunu fark ediyorlar. Karşıtlık ve korkularının bir şefkat ve hoşgörüye dönüşümü, insan ruhunun esnekliği ve değişim kapasitesinin kanıtıdır.

“Bu dünyada birbirimizden çok ayrılıyoruz, bu yüzden bazı açılardan bu bir zeitgeist filmi.”

Kao, New Mexico ve Colorado’daki yerlerde çekim yapmak, kültürel ve tarihi bütünlüğü sağlamak ve mümkün olan en otantik şekilde bir film yaratmak için rüya bir ekiple çalıştı ve ekibinin vizyonunu hep destekledi.

Christian Bale
Rosamund Pike
Wes Studi
Jesse Plemons
Adam Beach
Rory Cochrane
ve Ben Foster

Yazar, Yönetmen, Yapımcı: Scott Cooper
Yazdığı esere bağlı kalınan isim: Donald Stewart
Yapımcı:John Lesher