Merhamet Hikayeleri – Kinds of Kindness

Merhamet Hikayeleri – Kinds of Kindness

Film Hakkında: Dünya Sineması’nın son dönem altın yönetmenlerinden Yorgos Lanthimos’un, Emma Stone ile üçüncü işbirliği olan son filmi ‘Merhamet Hikayeleri’nden yeni fragman paylaşıldı. Dünya prömiyerini 77’nci Cannes Film Festivali’nde yapan ve festivalde Jesse Plemons’a ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında ödül kazandıran film, 5 Temmuz’dan itibaren sinemalarda vizyona girecek. ‘Merhamet Hikayeleri’, kendi hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan ve seçeneği olmayan bir adamın hikayesini beyazperdeye taşıyor.

Ödüllü yönetmen Yorgos Lanthimos’un son filmi ‘Merhamet Hikayeleri’nin sinemaseverlerle buluşmasına bir aydan az bir süre kaldı. Yeni fragmanı yayınlanan ve başrollerini Oscar ödüllü Emma Stone ile Oscar adaylıklarına sahip Jesse Plemons ve Willem Dafoe’nin paylaştığı filmde başarılı oyunculara Margaret Qualley, Oscar adayı Hong Chau, Joe Alwyn, Mamoudou Athie ve Hunter Schafer eşlik ediyor. Plemons’a, dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülü kazandıran yapım, uluslararası eleştirmenler tarafından Lanthimos’un ilk dönem filmlerine benzerliğiyle tam not aldı.

“Merhamet Hikayeleri – Kinds of Kindness” yazısını okumaya devam et

Dolunay Katilleri – Killers of the Flower Moon

Dolunay Katilleri – Killers of the Flower Moon

Konu: 20. yüzyılın başında petrol, bir gecede dünyanın en zengin insanları olan Osage Halkı’na servet kazandırmıştır. Bu Amerikan yerlilerinin zenginliği, Osage parasını mümkün olduğunca manipüle eden, gasp eden ve çalan beyaz tüccarları, cinayete başvurmadan önce, hemen cezbetmiştir.

Gerçek bir hikâyeye dayanan ve Ernest Burkhart ile Mollie Kyle’ın umulmadık romantizmi üzerinden anlatılan “Dolunay Katilleri” (Killers of the Flower Moon), gerçek aşkın yolunun kelimelerle anlatılamayacak kadar korkunç ihanetle kesiştiği epik bir Western suç efsanesi.

“Dolunay Katilleri – Killers of the Flower Moon” yazısını okumaya devam et

Vahşiler – Hostiles

HOSTILES / VAHŞİLER

SON YAPIM BİLGİSİ
Bir Waypoint Entertainment Filmi

BLOOM Ortaklığıyla

Bir Le Grisbi Yapımı
Bir Scott Cooper Filmi

1892’de Sanayi Devrimi’nin başlangıcında, Amerika’nın yerli halkı yenilir; yerleşim bölgelerine ve şehirlere doğru hızla kaybolur. Kızılderili Savaşlarının iki acı çeken rakibi, beklenmedik bir sonla karşılaşmaya zorlanır.

Eski bir savaş kahramanı ve şimdi gardiyan olan Joseph Blocker (Christian Bale) ve şimdi tutuklu olan Kuzey Cheyenne savaş şefi Yellow Hawk (Wes Studi), Blocker’ın komutanının kişisel ve siyasi servetini güçlendirmeye zorlanırlar. “Vahşiler – Hostiles” yazısını okumaya devam et

Vahşiler – Hostiles

HOSTILES / VAHŞİLER

Bir Waypoint Entertainment Filmi

BLOOM Ortaklığıyla
Bir Le Grisbi Yapımı
Bir Scott Cooper Filmi

ÖZET: 1892’de geçen Hostiles, sert direnişten sonra ölüyor olan bir Cheyenne savaş şefini (Wes Studi) ve ailesini kabile topraklarına geri götürmeyi kabul eden efsanevi bir Ordu Kaptanının (Christian Bale) hikayesini anlatıyor. New Mexico’da tecrit edilmiş bir Ordu karakolu olan Fort Berringer’den, Montana çayırlarına kadar korkunç ve tehlikeli yolculuk yaparlarken, ailesi öldürülmüş genç bir dul (Rosamund Pike) ile karşılaşırlar. Düşman Comanche ve yol boyunca karşılaştıkları tehlikeleri yenmek için güçlerini birleştirmeleri gerekir.

John Lesher (Black Mass, Birdman, Fury) ve Ken Kao’nun (The Nice Guys, Knight of Cups) yapımcılığını üstlendiği Hostiles, Scott Cooper (Black Mass, Out of the Furnace, Crazy Heart) tarafından yönetildi. “Vahşiler – Hostiles” yazısını okumaya devam et