Ya Sonra

“Ya Sonra?” 25 Şubat 2011′ de vizyona girecek.

Aşkın Dağlarda Gezer,Haziran Gecesi,Kader ve Neredesin Firuze gibi başarılı dizi ve sinema filmlerinin öykü ve proje tasarımını üstlenen Özcan Deniz, yeni bir sinema filmiyle ilk kez yönetmen koltuguna geçti. Yapımcılığını Renkli Filmler, DNZ Film ve Demtas Film’in, dağıtımını Warner Bros.’un üstlendiği Ya Sonra? Türkiye’de 350 kopya ile 750 salonda vizyona çıkmasının yanı sıra Avrupa ve Asya’da 19 ülkeyle birlikte 25 Şubat 2011′ de vizyona girecek.

Özcan Deniz, Deniz Çakır, Barış Falay’ın rol aldığı film, eğlenceli ama bir o kadar da hüzünlü bir aşk hikayesini anlatıyor.Bu sezonun en iddialı yapımları arasında yer alan Ya Sonra? filminde Naz Elmas, Ragıp Savaş, Erdem Akakçe, Janset ve Mehmet Arslan gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

Özcan Deniz’in yaklaşık dört yıldır üzerinde çalıştığı projesinin çekim süreci Ağustos ayında başladı ve 8 haftalık çekimle tamamlanmış oldu. Yüksek bütçeli sinema filminin İstanbul’da başlayan çekimleri Antalya ve güney sahillerinde devam etti. Laboratuvar çalışmaları, montaj aşamaları ve ses işlemleri yurt içi ve yurt dışında alanında en iyi stüdyolarda yapılan Ya Sonra? filminde,seyircilerin anılarında yer etmiş şarkıların yanı sıra, kayıtları Berlin Flarmoni Orkestrası ile yapılan üç yeni şarkıyı ilk kez filmde duymak izleyiciler için sürpriz olacak.

Evlilik kurumunun objektif ve bir o kadar da eğlenceli bir bakış açısıyla anlatıldığı Ya Sonra? filminde ; Adem (Özcan Deniz) ile Didem (Deniz Çakır) birbirlerini çok seven evli bir çifttir. Ancak evlilik, Adem’in sevgisini ve ilgisini açığa çıkartma reflekslerini köreltmiştir. Didem ise özgüveni ve özgür iradesi elinden alınmış,mutsuz bir kadına dönüşmüştür. Tek tutunduğu,onu yeniden hayata döndürecek işidir. Adem’i hala çok seviyordur. Kocasının peşinden ailesini, dostlarını, kariyerini bırakarak daha önce sadece haritalarda gördüğü şehirlere bile yerleşmekte tereddüt etmeyen Didem,bu kez aynı fedakarlığı Adem’den bekler. İşte tam bu sırada başka bir masalın prensi hikayemize girer.

Artık uyanma vakti gelmiştir…

KONU

Her şey masallarda ki gibi başlamıştı. İlk bakış, ilk dokunuş, sevgi dolu sözcüklerin coşkusu ve çocukça utangaç bakışmaların ardından masalların değişmeyen son cümlesi ” Onlar erdi muradına…”
Adem’le Didem birbirlerini hala sevmektedirler. Ama evlilik, Adem’in sevgisini ve ilgisini açığa çıkartma reflekslerini köreltmiştir. Didem ise özgüveni ve özgür iradesi elinden alınmış mutsuz bir kadına dönüşmüştür. Tek tutunduğu onu yeniden hayata döndürecek işidir. Adem’i hala çok seviyordur. Kocasının peşinden ailesini, dostlarını, kariyerini bırakarak daha önce sadece haritalarda gördüğü şehirlere bile yerleşmekte tereddüt etmeyen Didem, şimdi aynı fedakarlığı Adem’den bekler. İşte tam bu sırada başka bir masalın prensi hikayemize girer.

Masallar neden hep en güzel yerinde biter?

Yani masallar neden hep evlilikle biter?

Pamuk Prenses, Beyaz Atlı Prensi ile evlenir ve masal biter…

Kül Kedisi, Prens ile evlenir, masal biter…

Prenses kurbağayı öper, Kurbağa Prens olur, evlenirler, masal gene biter..

Peki YA SONRA?..

Belki de Prens, Külkedisinden çabuk sıkıldı ve üvey kız kardeşlerinden biri ile onu aldattı…

Kurbağa Prensle Prenses hayatlarının sonuna kadar mutlu mu yaşadılar sizce? Belki de güzel prensesin yüzünde zaman içinde siğiller çıktı ve evlilikleri kâbusa döndü.

Artık işin masal kısmı bitmiştir…

Onların da aşkı masallar gibiydi ve evlendiler. Yani masallara göre sona geldiler…

KARAKTERLER ve OYUNCULAR

ADEM
ÖZCAN DENİZ

Didemle evliliğinin yedinci yılını yaşamaktadır. Birkaç ticari denemesi olmuş ama başaramamış ve boyunun ölçüsünü almıştır. Veterinerliğe devam etmektedir. Arkadaşlarıyla vakit geçirmek, maça gitmek, müzikle uğraşmak ve arada sırada hep beraber dışarı çıkmak haricinde hayatın rutin akışına kendini kaptırmıştır. Ama bencilliği ve hep arkasından sürüklediği karısının uyarılarını dikkate almaması kabusu olacaktır… Karısına olan aşkını hatırlaması için büyük bir sarsıntı onu beklemektedir.

DİDEM
DENİZ ÇAKIR

Çok önemli bir mimar adayıdır ama sevip evlendiği adam uğruna her şeyden vazgeçmiştir. Onun mutluluğunu kendi mutluğu olarak düşünmüştür. Hayatını Adem’ e adamış, çok sevmiştir. Hala da seviyordur ama Adem artık eskisi gibi değildir. Aşık olup evlendiği adamın bu kadar değişmesi ve duyarsızlığı ilişkilerini çok yıpratmıştır. Tek yakın arkadaşı Ayten’in ön ayak olmasıyla kariyerine kaldığı yerden devam etme kararı alır ve hayata tutunmak için üzerindeki kabuğu kırmak için uykusundan uyanır. Ama o ana kadar onu umursamayan aşk, kıskançlık olarak geri dönmüştür.

CEM
BARIŞ FALAY

Etrafında her şeyin sadece en kalitelisi ve en iyilerinin barınmasına izin veren çok zengin bir iş adamıdır. Hayatta istediği her şeyi elde edecek güce sahiptir. Etrafı da bu güce itaat edenlerle doludur. Ama Didem’le tanıştığında belki de ilk kez istediği her şeyi elde etmenin o kadar da kolay olmadığını anlayacaktır. Hayatın ona da öğreteceği bir kaç dersi olacaktır.

ALİ
RAGIP SAVAŞ

Adem’in çapkın ve bir o kadar da kaygısız arkadaşı. Sahibi olduğu bar ve arkadaşları ona hayattan keyif almak için yetmektedir. Ama çapkınlığın apayrı bir tadı vardır ve hastalık denecek kadar bağımlıdır. Bütün bu aşk trafiği içinde nasıl becerdiğine akıl sır ermeyen bir ustalıkla her durumdan sıyrılmayı başarmaktadır.

AYTEN
JANSET

Didem’in en yakın arkadaşıdır. Bir parça feminist havası vardır ama anaçlığı, Didem ve Timur söz konusu olduğunda tüm ağırlığıyla ortaya çıkmaktadır. Yeni kurdukları işyerini hayatta tutabilmek ve başarılı olmak için ekibin dinamosu görevini üstlenmiştir.

BURCU
NAZ ELMAS

Cem’in isteyip elde edilmiş sevgililerinden biridir. Çok güzeldir.Ama Didem’in ortaya çıkmasıyla, Cem’in kendisinden vazgeçmesini öyle kolay kabul etmeyecektir. Hayatın bir kadına yapacağı en büyük sürpriz, filmin sonunda dudaklarda tatlı bir gülümsemeye neden olacaktır.

OZAN
ERDEM AKÇE

Adem ve Ali’nin avukat arkadaşıdır. Her arkadaş grubunda olan maskot pozisyonu ona kalmıştır. Açlığa katlanamaz bir de sıcağa… Rüyalarının kadınını aramaktadır ama o kadar uzağa gitmesi gerekmeyecektir. Belki de katlanamadığı sıcak ve açlık, ona hiç ummadığı bir aşkı tattıracaktır.

TİMUR
MEHMET ASLAN

Rakiplerine inat açtığı mimarlık ofisinin başarılı olması için yaşadığı gerginlikle bırakmaya çalıştığı sigara bağımlılığı bir araya geldiğinde çekilmez patron, arkadaş olmaktadır. Bütün umudu Didem’in mimarlık başarısıdır. Ama o da pek parlak görünmemektedir. Stres topu Ayten aynı zamanda en yakın arkadaşıdır.

AKIN
ATAKAN ILGAZDAĞ

Adem’in müzisyen arkadaşıdır. Çıkartacağı albümün heyecanını yaşarken, albümünde müzikal yeteneğine inandığı Adem’in de bir şarkısı vardır. Bu şarkı Adem’in hayatının ipuçlarını taşımaktadır.

NUMAN
ALTUĞ YÜCEL

Cem’in avukatlarından biridir ve pis işlerin uzmanıdır. Ele geçirilmesi gereken arazinin peşindedir. Pişkin ve dalavereci hali daha ilk görüşte anlaşılmaktadır. Onun süprizi de meslektaşı Ozan’dadır.

ADEM
CEZMİ BASKIN

Adem’in ticari hayallerine, gücünün yettiğince maddi desteğini esirgememiştir. Ama başarısız yatırımlardan sonra Adem’e sadece tüm dobralığıyla öğüt vermektedir. Doğduğu topraklara bağlıdır ve Adem’in İstanbul’a gitmiş olması onu çok sinirlendirmektedir.

ECE
FATMA TOPTAŞ

Seksi haliyle Adem’i elde etmek için sürekli taaruz halindedir. Tam kale fethedilecektir ki…

MAHİR
MEHMET ULAY

Cem’in babasından yadigar sağ koludur. Cem’in tüm duyguların ve şifrelerini çözebilmiş tek kişidir. Ama o bile Cem’in hırslarıyla başa çıkmakta zorlanmaktadır.

SAFİYE
AYŞEN GRUDA

Bir İstanbul hanimefendisidir. Cok degerli bir arazinin de sahibidir. Askla ugurladigi kocasinin ardindan, bu araziye sahip cikan tek kisidir. Hayirsiz torunu ise bu araziyi onun elinden almaya calismaktadir. Torununun bu yolda karsisindaki tek engel Adem’dir.

DİDEM ANNE
ALİYE UZUNATAĞAN

Kızının herzaman yanındadır ve yeni nesil kadınların boğuştuğu sorunlardan uzak Ege’li huzurlu bir kadın.

DİDEM BABA
İSMAİL DÜVENCİ

Gerçek bir Ege’li ruhuna sahip sevecen ama az biraz aksi. Hayatı akışına bırakmış karmaşalardan uzak sessiz bir adam.

YAPIM EKİBİ

Yazan & Yöneten    ÖZCAN DENİZ
2. Yönetmen        BARAN ÖZÇAYLAN
Yapımcılar        ERCAN DENİZ & SİNAN TEKİN & VURAL TURUNÇ
Senaryo & Dialog    ÖZCAN DENİZ ve MURAT GÜRVARDAR
Görüntü Yönetmeni    ALTAN DÖNMEZ
Uygulayıcı Yapımcı    TEKİN DOĞAN
Müzik            YILDIRAY GÜRGEN&ÖZCAN DENİZ
Sanat Yönetmeni    KAAN KAŞIKIR
Kurgu            ARZU VOLKAN
Yardımcı Yönetmen    CENGİZ YILDIZ
Cast Direktörü    AYŞEGÜL BAFRALI
Kostüm Tasarım    FULYA HALİLCİKOĞLU
Makyaj Tasarım    BİLAY ÖZGÖK
Saç Tasarım        ÖZGÜR SAVAL
Işık Şefi        ABDULLAH YAZICI
Set Amiri        RIZA KADAYIFÇIOĞLU
Işık Ekipmanı    ORION
Set Ekipman        SET ENERJİ
Ses Ekipman        GENÇ GRAMAFON
Teknik Yapım    DIGIFLAME
Laboratuar        SINEFEKT
www.yasonrafilm.com

Bir yanıt yazın