Yaratıcı – The Creator

Yaratıcı 29 Eylül’de Sadece Sinemalarda!

Yapay zeka ile insanoğlu arasında dünyanın kaderini değiştirecek bir savaş…

Rogue One’ın yönetmeni Gareth Edwards’tan #Yaratıcı 29 Eylül’de sadece sinemalarda!

Gareth Edwards’in yönettiği (“Rogue One”, “Godzilla”) Yaratıcı’nın başrollerinde John David Washington (“Tenet”), Gemma Chan (“Eternals”), Ken Watanabe (“Inception”), Sturgill Simpson (“Dog”), Madeleine Yuna Voyles ve Akademi ödüllü oyuncu Allison Janney (“I, Tonya”) yer alıyor. Filmin senaryosu Gareth Edwards ve Chris Weitz tarafından, Edwards’ın hikayesinden uyarlanmıştır. Yapımcılar Gareth Edwards, Kiri Hart, Jim Spencer ve Arnon Milchan; idari yapımcılar ise Yariv Milchan, Michael Schaefer, Natalie Lehmann, Nick Meyer ve Zev Foreman’dır.

İnsan ırkı ile yapay zekâ güçleri arasında geçen bir gelecek savaşının ortasında, karısı (Chan) kaybolan acılı eski bir özel kuvvetler ajanı olan Joshua (Washington), gizemli bir silah geliştirmiş ileri düzey yapay zekâ mimarı olan Yaratıcı’yı bulmak ve öldürmek için görevlendirilir. Bu silah savaşı sona erdirecek ve insanlığı yok edebilecek güce sahiptir. Joshua ve seçkin operasyon ekibi, düşman hatlarının ötesine, yapay zekanın işgal ettiği karanlık bir bölgeye doğru yolculuk eder… ancak yok etmesi gereken dünyanın sonunu getirecek silahın, bir çocuk formunda bir yapay zekâ olduğunu keşfeder.

KONU:

Yönetmen ve senarist Gareth Edwards imzalı destansı bilimkurgu, aksiyon ve gerilim türündeki film ‘Yaratıcı’, 29 Eylül’de vizyona giriyor. Film, insan ırkı ile yapay zeka güçleri arasında gelecekteki bir savaşın ortasında geçiyor. Eski özel kuvvetler ajanı Joshua, eşinin ortadan kaybolmasının acısını çekerken Yaratıcı’yı ve onu yaratan mimarı öldürmek üzere görevlendirilir. Joshua ve seçkin ajanlardan oluşan ekibi, düşman hatlarını geçerek yapay zekanın işgal ettiği karanlık dünyanın kalbine yolculuk eder. Ancak Joshua, kendisine yok etmesi talimatı verilen ve dünyanın sonunu getirecek silahın küçük bir çocuk formundaki bir yapay zeka olduğunu keşfeder.

YARATICI

Yönetmen: Gareth Edwards
Oyuncular: John David Washington, Gemma Chan, Ken Watanabe, Sturgill Simpson, Madeleine Yuna Voyles, Allison Janney
Senaryo: Gareth Edwards
Yapımcılar: Gareth Edwards, Kiri Hart, Jim Spencer, Arnon Milchan
Süre: 133 Dakika
Tür: Bilimkurgu-Aksiyon-Gerilim
Vizyon Tarihi: 29 Eylül 2023