“After” 12 Nisan’da Sinemalarda

AFTER
12 NİSAN’DA SİNEMALARDA
DUBLAJ ve ALTYAZI SEÇENEKLERİYLE

DÜNYA ÇAPINDA ÇOK SATAN FENOMEN KİTAPTAN UYARLAMA 1 MİLYARDAN FAZLA OKURA ULAŞTI
MİLYONLARCA BEĞENİ ALDI

Anna Todd’un aynı isimli romanından uyarlama olan “After” ilk olarak 2013 yılında Wattpad platformundan milyonlarca okura ulaştı. Ardından toplam 5 farklı seriye dönüşen ve dünya çapında ün kazanan “After”, Hardin Scott ve Tessa Young adlı iki gencin arasındaki ilişkiyi şimdi de sinemaya taşıyor.
HİKAYE HAKKINDA : Tessa Young (Josephine Langford), çalışkan bir öğrenci, bekar bir anne olan Carol’un, (Selma Blair) sorumluluk sahibi kızı ve lisede okuyan Noah’ın (Dylan Arnold) sadık kız arkadaşıdır. Noah ve Carol, Tessa’yı ilk yılını okuması üzerine üniversiteye bıraktığında, genç kızın tek bir hedefi vardı: İyi bir kariyer yapmak ve mutlu bir yaşam kurması için öncelikle okulda yüksek dereceler almak.

Ancak oda arkadaşı Steph, (Khadijha Red Turner) başka kafada bir kızdır ve Tessa’yı çılgın grup arkadaşlarıyla (Samuel Larsen, Inanna Sarkis, Pia Mia, Swen Temmel) ve Hardin Scott’la (Hero Fiennes Tiffin) tanıştırarak üniversitenin sosyal hayatına da karışması için teşvik eder. İngiliz asıllı Hardin zeki, gizemli bir gençtir ve soğukkanlı, çapkın tavırlarıyla Tessa’nın süngüsünü düşürür. Bir partide “doğruluk mu cesaret mi?” oynanırken Tessa’ya Hardin ile yatması söylenir, genç kız kabul etmez- ki, Hardin daha önce hiç reddedilmemiştir. Tessa ile Hardin daha sonra İngilizce dersinde edebiyat konusunda tartışırlar ve ders bitiminde, genç kız yeni arkadaşı Landon’un (Shane Paul McGhie) yakında Hardin’in üvey kardeşi, üniversitenin rektörünün de (Peter Callagher) üvey oğlu olacağını öğrenir.
Tessa, isyankar Hardin’in böyle saygın birinin oğlu olmasına şaşırmıştır. Landon, Hardin’in karmaşık bir karakteri olduğunu ve göründüğü gibi olmayabileceğini ima eder. Tessa, Hardin’in oyununa katılmamaya karar vermiştir. Fakat Hardin onu “gizli yerine” davet edince- burası kampüsün dışında, ormanın derinliklerinde ıssız bir göldür- delikanlının duyarlı ve hassas halinden etkilenen Tessa’nın içinde bir ateş yanar. Tessa kendini tutan dizginleri serbest bırakıp kalbini Hardin’e açar ve delikanlıyla arasında hayal bile edemeyeceği kadar ortak nokta olduğunu fark eder. Gerek romantik, gerekse fiziksel bakımdan ilişkileri ilerledikçe, Tessa özgürlüğünü hissetmeye ve o güne kadar bildiğini düşündüğü, hayattan beklentileri gibi şeyleri sorgulamaya başlar. Daha sonra Hardin’in aşklarını bitirecek nitelikte bir sır sakladığı düşüncesi, genç kızı daha derin bie karmaşaya sokacaktır.
Filmin başrol oyuncuları Josephine Langford ve Hero Fiennes Tiffin’e, Inanna Sarkis, Shane Paul McGhie, Pia Mia, Khadijha Red Thunder, Dylan Arnold, Samuel Larsen ve Swen Temmel gibi genç bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Kadroda aynı zamanda Selma Blair, Peter Gallagher, Jennifer Beals ve Meadow Williams da yer alıyor. Yönetmenliğini Jenny Gage’in yaptığı After filminin senaryosunu, Anna Todd’un After adlı kitabından uyarlayan isimler ise Susan McMartin, Tamar Chestna, Jenny Gage ve Tom Betterton’dur. After filminin baz aldığı Anna Todd’un en çok satan romanı olan After, sosyal hikaye anlatımı paylaşım platformu Wattpad’da yayınlanmaya başladıktan sonra büyük ilgi gördü. Todd’un beş ciltlik After serisi, Wattpad’da 1.5 milyardan fazla okundu. The Simon & Shuster Yayınevi’nin bir kolu olan Gallery Books, seri halde dört kitap yayımlamış olup bu kitaplar 40 ülkede satışa sunulmuştur.

Yönetmen: Jenny Gage
Oyuncular: Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin, Selma Blair, Inanna Sarkis
Gösterim Tarihi: 12 Nisan 2019
Dağıtım: Chantier Films
Eser: Anna Todd (After)

KAST HAKKINDA
JOSEPHINE LANGFORD (Tessa Young)
Anna Todd’un New York Times en çok satan romanı After’ın uyarlaması bir filmde ‘Tessa Young’ rolüyle karşımıza çıkacak. Film, Langford’un oynadığı karakterin üniversite hayatı, aşık olması ve yetişkinliğe geçiş döneminin ona yaşattığı duyguları anlatır. 12 Nisan 2019 tarihinde gösterime girecek olan filmde, Langford’a Hero Fiennes Tiffin eşlik ediyor. Langford’un daha önce en uzun gördündüğü film, 2017 yapımı olan Wish Upon filmiydi. Bu gerilim-korku filminin yönetmeni John Leonetti, diğer oyuncuları da Ryan Philippe ve Joey King’di. Genç oyuncu ayrıca popüler Avustralya dizisi “Wolf Creek”te de ‘Emma Webber’ karakterini canlandırdı. Langford, Avustralya, Perth doğumlu ve Variety’nin 2018 Hollywood’da Yankı Uyandıracak Genç Oyuncular Listesi’nde yer aldı.

HERO FIENNES TIFFIN (Hardin Scott)
Fiennes mirasından gelen ve yıldızı yükselmekte olan İngiliz aktör. Dolce & Gabbana ve Montblanc modeli, Harry Potter and the Half Blood Prince filminde (bu filmde amcası Ralph Fiennes ile oynamıştı) Harry Potter’in rakibi Lord Voldemort’un gençliğini oynadı. Fiennes Tiffin son olarak Baz Luhrmann’ın kısa filmi Erdem x H&M Collection işbirliği ile “The Secret Life of Flowers”‘ta rol aldı. Ayrıca geçtiğimiz yılın sonlarında, yakında gösterime girecek olan Freedom’s Path’ta oynayacağı duyuruldu.