Arı Kovanına Çomak Sokan Kız – The Girl Who Kicked The Hornet’s Nest

“ARI KOVANINA ÇOMAK SOKAN KIZ”

01 Nisan 2011 de Sinemalarda!

Stieg Larsson’un tüm dünyayı kasıp kavuran bir fenomene dönüşen; polisiye türünde  yeni bir çağ başlatan ve rekorlar kıran, 2012’de David Fincher tarafından Hollywood’a da uyarlanması planlanan  seri Millennium Üçlemesi’nin son bölümü “THE GIRL WHO KICKED THE HORNET’S NEST / ARI KOVANINA ÇOMAK SOKAN KIZ” 01 Nisan 2011 sinemalarda!

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız, asi hacker Lisbeth Salander rolüyle parlayan Noomi Rapace ve sadık arkadaşı Mikael Blomkvist’i canlandıran Michael Nyqvist’i yeniden ve son kez biraraya getiriyor.

Konu:

Stieg Larsson’un milyonlar satan kitabından uyarlanan bu filmde; Lisbeth Salander kafasında bir kurşunla bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatmaktadır. İyileşir iyileşmez de kendisini doğrudan hapse yollayacak, üç cinayetten yargılanacağı duruşmaya götürülecektir. Davasını hayatı pahasına savunan Salander, gazeteci Mikael Blomkvist’in de yardımıyla masumiyetini kanıtlamaya ve kendine acı çektiren sistemin mimarı olan derin devletin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışacaktır.

“Millennium Üçlemesi’nin sonuncu ve en iyi filmi.”

Richard Corliss, Time Magazine

starblackstarblackstarblackstarblackstarblack

“Lisbeth Salander’in hikayesine son derece tatmin edici bir son.”

Betsy Sharkley, Los Angeles Times

starblackstarblackstarblackstarblackstarblack

Yönetmen: Daniel Alfredson
Senaryo: Ulf Ryberg, Stieg Larsson
Görüntü Yönetmeni: Peter Mokrosinsk
Kurgu: Håkan Karlsson
Oyuncular: Noomi Rapace, Lena Endre, Annika Hallin, Michael Nyquist
İthalat: Calinos Film

Dağıtım: Tiglon

Yönetmen Hakkında

Daniel Alfredson

1959 yılında İsveç’in Stockholm kentinde dünyaya gelen Daniel Alfredson, aralarında İsveç Ulusal Film Ödülü sahibi Tic Tac(1997) ve Ulusal Film Ödülü adayı Wolf (2008) da olmak üzere çok sayıda ödüllü film çekti. 2009 yılında, Stieg Larsson’un dünya çapında çok satan romanından uyarlanan Ateşle Oynayan Kız’ın yönetmenliğini üstlendi.

“Salander çok sıradışı bir karakter. Onu tanımak istiyorsunuz. Bütün geçmişini bilmek, onu görmek ve sırlarını öğrenmek istiyorsunuz…” Daniel Alfredson (yönetmen)

Bir yanıt yazın