Aşk Ateşi – The Burning Plain

AŞK ATEŞİ – THE BURNING PLAIN
BABİL, 21 GRAM, PARAMPARÇA AŞKLAR KÖPEKLER filmlerinin cesur yazarı, Oscar’a aday olmuş Guillermo Arriaga’nın yönetmenliğe soyunduğu THE BURNING PLAIN (AŞK ATEŞİ) 12 Haziran 2009’da vizyonda.
VENEDİK FİLM FESTİVALİ’nden Marcello Mastroianni Ödülü ve Golden Lion adaylığıyla dönen THE
BURNING PLAIN ( AŞK ATEŞİ ), ödüllü başrol oyuncuları ve örgün senaryosuyla dikkatleri üzerine çekiyor.
Başta OSCAR ÖDÜLÜ olmak üzere birçok ödülle kariyerini taçlandırmış olan CHARLIZE THERON, THE BURNING PLAIN – AŞK ATEŞİ’nde oyunculuğunun yanı sıra fiziğinizi de sergilemekten kaçınmıyor. Charlize, başrolü kendisi gibi OSCAR ÖDÜLLÜ olan usta bir oyuncu KIM BASINGER ile paylaşıyor. Yıllara meydan okuyan güzelliği ve oyunculuğuyla göz dolduran Kim, rol arkadaşı Charlize gibi, filmde cesur sahnelerde oynamaktan çekinmiyor. Bu önemli oyunculara filmde eşlik eden genç yetenek JENNIFER LAWRENCE, oyunculuğuyla VENEDİK FİLM FESTİVALİ’nden Marcello Mastroianni – Genç Yetenek Ödülü ile döndü. Babil, 21 Gram, Paramparça Aşklar Köpekler filmlerinin bol ödüllü yazarı Guillermo Arriaga, THE BURNING PLAIN – AŞK ATEŞİ filmiyle yazarlığın yanı sıra yönetmenlikte de ne kadar başarılı olabileceğini kanıtlıyor. Film VENEDİK FİLM FESTİVALİ’nden Golden Lion – En İyi Film dalında adaylıkla döndü.

FİLMİN KONUSU
Sylvia (Charlize Theron), hayatındaki her şeyi değiştiren kırılma noktasının peşinde, geçmişine doğru yoğun ve duygusal bir yolculuğa çıkan gizemli bir kadındır. Bir restoranda işletmeci olan Sylvia, içindeki ateşi, işindeki soğukkanlılığıyla maskelemektedir. Maria ise Meksika’da babası ve en yakın arkadaşıyla mutlu mesut bir hayat sürmektedir. Ancak trajik bir kaza her şeyi değiştirir. Mariana ve Santiago, New Mexico sınırındaki ebeveynlerinin ani ölümünden sonra beklenmedik bir şekilde aşık olurlar. Terk edilmiş bir karavanda, Gina (Kim Basinger) ve Nick (Joaquim de Almeida) arasında yaşanan yasak aşkın fırtınası, Sylvia ve diğer karakterlerin hayatlarını bambaşka bir şekle sokar.

FİLMİN KÜNYESİ

KAST DEBRA ZANE, CSA  KOSTÜM TASARIMI CINDY EVANS  MÜZİK SÜPERVİZÖRÜ DANA SANO  VE
ANNETTE FRADERA  MÜZİK OMAR RODRIGUEZ LOPEZ & HANS ZIMMER  KURGU CRAIG WOOD  YAPIM
TASARIMI DAN LEIGH  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ ROBERT ELSWIT, A.S.C  YARDIMCI YAPIMCILAR BETH
KONO  EDUARDO COSTANTINI  MIKE UPTON  YÜRÜTÜCÜ YAPIMCILAR  CHARLİZE THERON  ALISA TAGER
RAY ANGELIC  TODD WAGNER  MARK CUBAN  MARC BUTAN  YAPIMCI  WALTER PARKES  VE  LAURIE
MACDONALD  YAZAN VE YÖNETEN GUILLERMO ARRIAGA

OYUNCULAR
CHARLIZE THERON
KIM BASINGER
JENNIFER LAWRENCE
JOHN CORBETT
JOAQUIM DE ALMEIDA
DANNY PINO
JOSE MARIA YAZPIK

VİZYON TARİHİ: 12 HAZİRAN 2009
Dağıtım: Pinema Film

Resimler:

Bir yanıt yazın