Benim Hikayem – Barney’s Version

PAUL GIAMATTI ve DUSTIN HOFFMAN’dan “BENİM HİKAYEM”

Konusu :
Barney’s Version, görünüşte sıradan olan Barney Panofsky(Paul Giamatti) sıra dışı hayatının samimi ve esprili hikâyesini anlatıyor. Film, dört tane 10 yıllık periyoda ve iki kıtaya yayılıyor. Bu sıra dışı yaşam hikâyesinde Barney’e üç farklı kadın ve yakın arkadaşı olan babası Izzy’ı (Dustin Hoffman) eşlik ediyor.

Clara (Rachelle Lefevre), Barney’nın Roma’daki kısa süreli bohem hayatı sırasında karşılaştığı kızıl saçlı özgür ruhlu sadakatsiz  ilk eşi. 2. eşi “Bayan P”. (Minnie Driver) ise devamlı olarak alışveriş yapan ve konuşan, her ne kadar Barney onu dinlemese de, zengin bir Yahudi prensesi. Ve iki evliliğin ardından Barney, 3. eşi ve çocuklarının annesi olan gerçek aşkı Miriam (Rosamund Pike) ile karşılaşır. Bundan sonra Barney gerçek bir romantik olmanın yanında tam bir iyilik sever ve centilmen olur.

Kahramanımızın uzun ve renkli yaşantısı bizi birçok iniş ve çıkışla dolu bir yolculuğa götürüyor.

Başrollünde Oscar adayı olan Paul Giamatti, Bond kızı Rosamund Pike, yine Oscar adayı olan Minnie Driver, Twillight serisinin güzel yıldızı Rachellle Lefevre ve Oscarlı usta oyuncu Dustin Hoffman’ın yer aldığı BENİM HİKAYEM (Barney’s Version) 18 Mart 2011 de gösterime giriyor.

Altın Küre’de komedi dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü kazanan Paul Giamatti, gençliğinden itibaren 30 yıllık bir zaman diliminde canlandırdığı Barney karakterindeki performansıyla beğeni topluyor.
Bir kez evlendi…
Sonra bir daha evlendi…
En sonunda hayatının aşkıyla karşılaştı.

Orijinal İsmi
: Barney’s Version
Yönetmen : Richard J. Lewis
Senarist : Michael Konyves, Mordecai Richler (kitabından uyarlanmıştır)
Resmi Sitesi : http://www.barneysversionthemovie.com
Türü : Dram
Dil : İngilizce
Oyuncular : Paul Giamatti (The Last Station, Duplicity, The Illusionist, Asterix and the Vikings ), Dustin Hoffman (Little Fockers, Mr. Magorium’s Wonder Emporium , The Lost City),  Rosamund Pike (Pride & Prejudice, Die Another Day), Minnie Driver (The Phantom of the Opera, Good Will Hunting) ,Rachelle Lefevre (New Moon, Twilight,), Scoot Speedman (The Strangers, Underworld, Dark Blue)

Fragman: http://www.barneysversionthemovie.com/#/home

Resimler:

Bir yanıt yazın