Çınar Ağacı

ÇINAR AĞACI: ADVİYE HANIM VE BARIŞ’IN İMRENDİREN ARKADAŞLIĞI

GÜÇLÜ KADROSU İLE UNUTULMAYACAK BİR SEVGİ HİKAYESİ:ÇINAR AĞACI 18 MART 2011 DE SİNEMALARDA

Senaryosunu Handan İpekçi’nin yazdığı sevgiyi, hüznü, yalnızlığı, aşkı, kızgınlıkları, affedişleri anlatan  Bkm Film yapımı ÇINAR AĞACI filmi Türkiye’de 200 kopya ile 18 Mart 2011 de sinema severlerle buluşacak.
Dört çocuk, torunlar, iki ayda bir evden eve taşınan çiçekler, plaklar, bir sandık ve gramafon. Ve iki ayda bir buluşulan “Çınar Ağacı”!
Emekli öğretmen Adviye Hanım’ın biraz muzip, biraz huysuz kişiliği çocuklarına hayatı zorlaştırıyor görünse de torunu Barış’ın hayatındaki en anlamlı şey “anneannesi”dir. Bir tek Barış, anneanneye kavuşulacak  “Çınar Ağacı” buluşmalarını ve sıranın onların evine gelmesini iple çekmektedir!

ADVİYE HANIM ve BARIŞ’IN İMRENDİREN ARKADAŞLIĞI
Tiyatro sanatçısı Celile Toyon’un 30 yıl sonra ilk kez kamera karşısına geçtiği Çınar Ağacı’nda usta oyuncuya torunu Barış rolünde 5,5 yaşındaki Deniz Deha Lostar eşlik ediyor. Emekli öğretmen Adviye Hanım’ın çocukları rollerinde ise Nurgül Yeşilçay (Sonay), Suzan Aksoy ( Feriha) , Hüseyin Avni Danyal (Uğur) ve Ragıp Savaş ( Murat) yer alıyor.
Settar Tanrıöğen, Jülide Kural, Ebru Özkan, Nejat İşler ve Erol Keskin gibi oyuncular da aile ağacının diğer yapraklarını oluşturuyor.

Oyuncular

Celile Toyon
Nurgül Yeşilçay
Deniz Deha Lostar
Settar Tanrıöğen
Suzan Aksoy
Jülide Kural
Hüseyin Avni Danyal
Ragıp Savaş
Ebru Özkan
Nejat İşler
Erol Keskin
Görüntü Yönetmeni
Feza Çaldıran
Yapım
BKM Film-Yeni Yapım Film
Yapımcı
Necati Akpınar
Yazan ve Yöneten
Handan İpekçi

www.cinaragacifilmi.com

Resimler:

Bir yanıt yazın