Cehennem Melekleri 2 – The Expendables 2

Cehennem Melekleri

2010 Yılının 13 Ağustos’unda efsane kadrosuyla vizyona giren ve 235.795 seyirciyi sinemaya çekerek Türkiye’de 2010 yılında en çok çalışan 20 yabancı filmden bir tanesi olan Cehennem Melekleri (The Expendables), 17 Ağustos 2012’de müthiş kadrosuna iki efsane isim daha ekleyerek savaş için geri dönüyor.

SİNOPSİS

Cehennem Melekleri geri döndüler ve bu defa mesele kişisel…

Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) ve Hale Caesar (Terry Crews) ve ekibe yeni katılan Billy the Kid (Liam hemsworth) ile Maggie (Yu Nan), Bay Church (Bruce Willis) görünüşte basit bir iş için Cehennem Melekleri’ni tutunca bir araya gelirler. Barney ve eski paralı askerlerden oluşan ekibi için çantada keklik gibi görünmektedir. Ne var ki, işler ters gidip içlerinden biri acımasızca öldürülünce, Cehennem Melekleri, düşman bölgesinde intikam peşine düşmek zorunda kalır. İntikam almayı kafasına koyan ekip, düşman kuvvetlere ağır kayıplar verdirir, ortalığı toz duman eder ve umulmadık bir tehdidi tam zamanında ortadan kaldırır: Dünyadaki güç dengelerini değiştirmeye fazlasıyla yetecek, nükleer silah yapımında kullanılabilecek, beş ton plütonyum. Ancak, kardeşlerini hiç acımadan öldüren, alçak düşmanlarının hak ettiğini bulmasını sağlamalarına kıyasla bunun bir önemi yok.

Lionsgate ve Millennium Films sunar: Cehennem Melekleri-2; yönetmenliğini Simon West’in üstlendiği, 2010 yazının başarılı gişe filmi Cehennem Melekleri’nin devam filmi. Filmde başrolleri Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Terry Crews, Randy Couture, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger ile ekibe yeni katılan Liam Hemsworth, Scott Adkins, dövüş sanatları efsanesi Chuck Norris ile Jean Claude Van Damme yer alırken Çinli oyuncu Yu Nan ilk kadın Cehennem Meleği sıfatıyla oyuncu kadrosunda kendine yer buluyor. Filmin yönetmenlğini Simon West, senaristliğini Richard Wenk ve Sylvester Stallone üstleniyor. Senaryo, Ken Kaufman, David Agosto ve Richard Wenk’in yazdığı öyküden uyarlandı. Filmdeki karakterler David Callaham tarafından yaratılan karakterlere dayanıyor. Filmin yapımcılığını Avi Lerner, Kevin King Templeton, Danny Lerner ve Les Weldon; başyapımcılığını ise Jon Feltheimer, Jason Constantine, Eda Kowan, Basil Iwanyk, Guymın Casady, Danny Dimbort, Boaz DAvidson ve Trevor Short üstleniyor. Nu Image yapımı filmi Lionsgate ve Millennium Films sinemaseverlerle buluşturuyor.

Yönetmen: Simon West
Senaryo: Sylvester Stallone, Dave Callaham
Oyuncular: Sylvester Stallone, Liam Hemsworth, Arnold Schwarzenegger, Jet Li, Simon West, Bruce Willis
Filmin Süresi: 102 dakika.
Yapım: ABD
Tür: Aksiyon, Macera
Gösterim Tarihi:17 Ağustos 2012
Dağıtım: Medyavizyon
İthalat: Moviebox

Türkçe Altyazılı Fragmanı: http://www.youtube.com/watch?v=kVVLebPz8AE&feature=g-user-u

Web Sitesi: http://theexpendables2film.com/

Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/TheExpendablesMovie

Bir yanıt yazın