Cehennem Melekleri 3 – The Expendables 3

CEHENNEM MELEKLERİ 3
Yılın aksiyonuna hazır olun!

Film dev kadrosuyla 15 Ağustos’ta dünya ile aynı anda sinemalarda!
DAHA KALABALIK, DAHA ÇILGIN, DAHA TEHLİKELİ!

Efsane kadrosuyla dünyada ve Türkiye’de büyük beğeni kazanan, ilk iki filmiyle Türkiye’de 823.000 seyirciye ulaşan CEHENNEM MELEKLERİ (The Expendables) serisinin 3.filmi 15 Ağustos’ta dünya ile aynı zamanda sinemalarda.
Üstelik dev kadroya eklenen ANTONIO BANDERAS, MEL GIBSON, HARRISON FORD, WESLEY SNIPES,  KELLAN LUTZ, KELSEY GRAMMER, VICTOR ORTIZ ve RONDA ROUSEY gibi isimlerle!
Efsane serinin yönetmen koltuğunda ise bu sefer PATRICK HUGHES yer alıyor.

Tarihin en güçlü yıldız oyuncu nüfuzlu film serisi CEHENNEM MELEKLERİ; üçüncü filmde süper starlardan oluşan bir rüya takımıyla, patlayıcı gösterileriyle ve akıllara durgunluk veren silahlarla çıtasını eşi benzeri görülmemiş seviyelere yükseltiyor. Filmde ilk kez Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger ve Jason Statham üçlüsü; izleyiciyi Cehennem Melekleri’nin yeni bir jenerasyonuyla tanıştıran, epik bir macerada Mel Gibson, Wesley Snipes ve Harrison Ford ile diğer 11 efsaneden ve yükselen yıldızdan oluşan kuvvetlere katılıyorlar.

Çok güçlü bir silahın yanlış kişilerin eline geçmesini engelleme görevi, Barney Ross (Sylvester Stallone) ve onun bitirim paralı asker takımı için şok edici ve beklenmedik olaylar dizisine dönüşür. Peşine düştükleri acımasız silah tüccarının; Barney’in on yıldan uzun bir süre önce öldürdüğünü sandığı, eski partneri ve Cehennem Melekleri’nin kurucu ortağı olan Conrad Stonebanks’tan (Mel Gibson) başkası olmadığını keşfederler.

Ateşli bir silahlı çatışmadan sonra Stonebanks burnu bile kanamadan kaçar ve emektar Cehennem Meleği Hale Caesar (Terry Crews) Barney’i çok önemli bir karar vermeye itecek şekilde öldürülmenin eşiğinden döner. Barney kıdemli tayfasını emekliye ayırır ve takıma taze enerji ve güncellenmiş beceriler katmak için yetenekli gençlerden oluşan bir ekip toplar.

CIA’dan Max Drummer (Harrison Ford) yeni ekibi, Stonebanks’ı adalet karşısına çıkarmak için sevk edince ve sahtekâr silah tüccarı eski ortağı da dâhil olmak üzere Cehennem Melekleri’ni yok etmeyi kendine görev edinince mücadele kişisel bir hal almaya başlar. Çetrefilli operasyon ters gidip, genç ekip esir alınınca Barney silah arkadaşları Lee Christmas (Jason Statham), Galgo (Antonio Banderas), Yin Yang (Jet Li), Doctor Death (Wesley Snipes), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) ve Trench Mauser’in (Arnold Schwarzenegger) yardımlarıyla sınır tanımayan bir kurtarma operasyonuna girişir.

Gişe rekorları kıran serinin şimdiye kadarki en görkemli bölümünde, karma ekipler Stonebanks’ın milisleri tarafından gerçekleştirilen epik bir saldırıdan sağ kurtulmak adına savaş verirken, klasik ‘old-school’ taktikler ileri teknoloji deneyimiyle buluşur.

Aksiyon kıdemlileri Mel Gibson (Braveheart, Lethal Weapon serisi), Harrison Ford (Indiana Jones ve Star Wars serileri), Antonio Banderas (Desperado, The Mask of Zorro), Wesley Snipes (Demolition Man, Blade serisi), Kelsey Grammer (X-Men: The Last Stand, Transformers: Age of Extinction) ve Kellan Lutz’un (The Legend of Hercules, The Twilight Saga) da aralarına katıldığı ‘Academy Ödülü®’ adayı Sylvester Stallone (En İyi Aktör, Rocky 1976; Rocky ve Rambo serileri), Jason Statham (The Italian Job, Transporter serisi), Jet Li (Badges of Fury, Unleashed), Dolph Lundgren (Universal Soldier, Rocky IV), Randy Couture (Ambushed), Terry Crews (Blended, Draft Day) ve Arnold Schwarzenegger (The Terminator serisi, True Lies) kemikleri titreten bir bölüm için geri dönüyorlar. Film ayrıca; UFC ve MMA şampiyonu Ronda Rousey, WBC ortasıklet boks şampiyonu Victor Ortiz ve Glen Powell’ı da seriye dâhil ediyor.
Senaryosunu Stallone ve Creighton Rothenberger & Katrin Benedikt’in (Olympus Has Fallen) yazdıkları filmi Patrick Hughes (Red Hill) yönetiyor. Yapımcılığını Avi Lerner (The Legend of Hercules, Olympus Has Fallen), Kevin King-Templeton (Grudge Match, The Expendables), Danny Lerner (The Expendables 2, The Mechanic), Les Weldon (The Expendables, The Expendables 2) ve John Thompson’un (The Expendables, The Expendables 2), başyapımcılığını Trevor Short (The Expendables, The Legend of Hercules), Boaz Davidson (The Legend of Hercules, Olympus Has Fallen), Jon Feltheimer (Brothers, Rambo), Jason Constantine (Saw, All is Lost), Eda Kowan (Conan the Barbarian, The Expendables), Basil Iwanyk (The Town, Clash of the Titans) ve Guymon Casady’nin (“Game of Thrones,” The Expendables) üstlendiği filmin yürütücü yapımcıları ise Robert Earl, Samuel Hadida, Victor Hadida, Guy Avshalom ve Zygi Kamasa.
Görüntü yönetmeni Peter Menzies Jr, ACS (Clash of the Titans, The Incredible Hulk), editörler Sean Albertson, A.C.E. (Warrior, Grudge Match) ve Paul Harb (The Legend of Hercules, The Expendables), prodüksiyon tasarımcısı Daniel T. Dorrance (A Good Day to Die Hard, Collateral), kostüm tasarımcısı Lizz Wolf (Escape Plan, Rambo) ve müzik kompozitörü ise Brian Tyler (Iron Man 3, Thor: The Dark World) olarak karşımıza çıkıyor.

Gösterim Tarihi: 15 Ağustos 2014
Dağıtım: Medyavizyon
İthalat: Medyavizyon
Yönetmen: Patrick Hughes
Senaryo: Sylvester Stallone, Creighton Rothenberger, Katrin Benedikt
Yapım: ABD
Tür: Aksiyon, Macera
Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Antonio Banderas, Mel Gibson, Wesley Snipes, Dolph Lundgren, Harrison Ford, Arnold Schwarzenegger, Terry Crews, Kellan Lutz, Kelsey Grammer, Victor Ortiz, Ronda Rousey, Randy Couture, Glen Powell, Robert Davi

Bir yanıt yazın