Hatıran Yeter

HATIRAN YETER

Yürek yakan bir aşk öyküsü ile kalpleri ısıtacak bir baba – kız hikâyesi.

Konu: Kaçarak evlenen Adem ve Zehra’nın Baha adında bir oğulları olur. Baha, henüz bebekken geçirdiği menenjit hastalığı neticesinde işitme yetisini kaybeder. Yaşıtlarından çok daha zorlu ve yalnız bir çocukluk geçiren Baha’nın hayatı, kendisi gibi sağır ve dilsiz olan Leyla’yla tanışmasıyla değişir. İki genç birbirine âşık olur. Ancak mutluluklarının önüne büyük engeller çıkacak, Baha’nın bu aşkın meyvesi olan kızı Yeşim’e kavuşabilmek için büyük mücadeleler vermesi gerekecektir.

Senaristliğini ve yönetmenlliğini Ömer Faruk Yardımcı’nın üstlendiği Hatıran Yeter, duyma ve konuşma engelli Baha ve Yeşim’in hayatın farklı engellerine çarpan aşkını konu ediniyor. Çocukluğu yaşıtlarına göre oldukça zorlu geçen ve yalnız kalan Baha’nın hayatı kendisi gibi sağır ve dilsiz olan Leyla ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Birbirlerine aşık olan çiftin önünde aşmaları gereken büyük engeller vardır. Baha, aşklarının meyvesi olan kızları Yeşim’e kavuşmak için büyük mücadeleler vermek zorunda kalacaktır.

Başrollerini Aytaç Şaşmaz, Belçim Bilgin, Sümeyye Aydoğan ve Burak Sevinç’in paylaştığı “Hatıran Yeter” filminin merakla beklenen fragmanı yayınlandı. Farklı yıllarda yaşanan iki etkileyici aşk hikâyesini konu alan filmdeki duygusal sahneler izleyenleri ağlattı! Ömer Faruk Yardımcı imzalı “Hatıran Yeter”, 16 Şubat’ta sadece sinemalarda seyirciyle buluşacak.

Yönetmen: Ömer Faruk Yardımcı
Oyuncular: Aytaç Şaşmaz, Belçim Bilgin, Burak Sevinç, Sümeyye Aydoğan, Ferit Aktuğ, Gözde Çığacı, Ayşegül Asar, Deniz Türkali, Çağdaş Onur Öztürk
Senaryo: Ömer Faruk Yardımcı
Yapım: Berton Medya
Tür: Aşk
Süre: 2 sa 18 dk
Gösterim Tarihi: 16 Şubat 2023
Dağıtım: CJ ENM