Kemerlerinizi Bağlayın – Allacciate Le Cinture

FERZAN ÖZPETEK’İN YENİ FİLMİ “KEMERLERİNİZİ BAĞLAYIN”
14 MART 2014, CUMA GÜNÜ VİZYONA GİRİYOR

 “Büyük Aşklar Asla Bitmez”

Başrollerini Kasia Smutniak ve Francesco Arca’nın paylaştığı, Ferzan Özpetek’in yeni filmi “Kemerlerinizi Bağlayın” 14 Mart 2014 Cuma günü ülkemizde vizyona giriyor.

Apulia Film Commission Desteğiyle, Rai Cinema İşbirliğiyle Bir R & C Produzioni ve Faros Film Yapımı olan KEMERLERİNİZİ BAĞLAYIN da 13 yıllık evlilik ve etrafında gelişen olayları konu ediyor.

Kahramanlarının kapıldığı duygusal ’Türbülans’ ve ondan kurtulma çabalarını ele alan filmin senaryosu da Ferzan Özpetek’e ait. Gerçek bir hikayeden esinlenilen filmin çekimleri İtalya’nın güneyindeki Lecce şehrinde gerçekleştirildi.

SYNOPSIS

Elena’nın sakin ve düzenli yaşamında, Antonio’ya aniden duyduğu ve karşılık gördüğü tutkunun sarsıntısıyla büyük bir fırtına kopar. Genç kadın bu yasak tutkuyu yaşarken Giorgio ile iki yıllık ilişkisini sürdürmektedir. Antonio aslında Elena’nın en yakın arkadaşının sevgilisidir ve onun tam zıt karakterindeki bu genç adama saygı duymamaktadır. En yakın dostu Fabio da Antonio’dan nefret etmektedir. Ama artık hiçbiri hayatlarındaki kuralları alt üst etme pahasına duygularına engel olamazlar.

Aradan 13 yıl geçmiştir. Elena, Antonio ile evli ve iki çocuk annesidir; Fabio ile kurduğu işte başarıyı yakalamıştır. Fakat yine birbirlerine karşı duydukları hisleri ve aralarındaki bağı sınayan ve bu kez çok daha sert bir sarsıntı yaşanır. Hayatlarında bundan sonra önyargılara, pişmanlıklara, söylenmemiş sözlerin ağırlığına yer yoktur. Acının, dostluğun ve aşkın kurallarını yeniden belirleyeceklerdir. Geçmişin türbülansları da o anın ışığında masaya yatırılır ve herşey ağırlıklarından birer birer kurtulur. Tutkunun hafifliği yaşamın içinde tekrar yerini bulur.

Gösterim Tarihi: 14 Mart 2014
Yönetmen: Ferzan Özpetek
Hikaye ve Senaryo: Gianni Romoli, Ferzan Özpetek
Görüntü Yönetmeni: Gian Filippo Corticelli
Kurgu: Patrizio Marone
Sanat Yönetmeni: Marta Maffucci
Kostüm: Alessandro Lai
Ses: Marco Grillo
Yönetmen Yardımcısı: Gianluca Mazzella
Genel Koordinatör: Rocco Messere
Yapımcı: Tilde Corsi Ve Gianni Romoli
Süre: 110’

OYUNCULAR:

ELENA KASIA SMUTNIAK
ANTONIO FRANCESCO ARCA
FABIO FILIPPO SCICCHITANO
GIORGIO FRANCESCO SCIANNA
SILVIA CAROLINA CRESCENTINI
VIVIANA / DORA ELENA SOFIA RICCI
ANNA CARLA SIGNORIS
EGLE PAOLA MINACCIONI
DIANA GIULIA MICHELINI
MARICLA LUISA RANIERI

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157642307301294″]

Bir yanıt yazın