Kor

KOR

Zeki Demirkubuz’un on birinci filmi olan Kor’un çekimleri 2015 Şubat ve Mart aylarında, başta Eyüp-Güzeltepe olmak üzere İstanbul’un değişik semtlerinde gerçekleştirildi.  Başlıca rolleri  Taner Birsel, Aslıhan Gürbüz, Caner Cindoruk’un  paylaştığı, Türkiye-Almanya ortak yapımı filmin post-prodüksiyon çalışmaları Almanya’da yapıldı.

Yönetmenin Senaryosunu yazmaya 1998 yılında başladığı filmin çekimleri bundan önce 2007 yılında, iki aylık bir hazırlığın ardından başka bir ekip ve oyuncu grubu ile yapılmış, yaklaşık bir haftalık bir çekimin ardından Yönetmenin kararı ile sonlandırılıp çekilen filmler hiç yıkanmadan çöpe atılmıştı.

Öykü
Kocası Cemal yaşadığı çöküşün ardından, bir iş için gittiği Romanya’da tutuklanınca acilen ameliyat olması gereken hasta çocuğuyla bir başına kalan Emine, elişi  aldığı atölyede kocasının eski patronu Ziya ile karşılaşır. Ziya bir zamanlar  çok hoşlandığı ama Cemal’i seçip onunla evlenen genç kadının ve çocuğunun durumunu öğrenince kayıtsız kalmaz.

Cemal aylar sonra İstanbul’a döndüğünde her şey beklediğinden iyi görünmektedir. Emine konfeksiyon atölyesinde çalışmaktadır, çocuğu sağlıklıdır. Ancak, tesadüfen bulduğu kabarık hastane faturası, Ziya’nın çocuğunu ameliyat ettirdiğini  öğrenmesine ve Eminenin bunu gizlediğinin ortaya çıkmasına neden olur.

Başına gelenlerden Ziya’yı sorumlu tutup ondan nefret eden ve  Emine’yi deli gibi kıskanmakta olan Cemal, altında başka korkular taşıdığı bu sert ve acımasız durumla  yüzleşmeyi mi yoksa görmezden  gelmeyi mi seçecektir?

Oyuncular
ASLIHAN GÜRBÜZ (Emine)
CANER CİNDORUK ( Cemal)
TANER BİRSEL ( Ziya)
İŞTAR GÖKSEVEN (Selahattin)
ÇAĞLAR ÇORUMLU (Aslan)
DOLUNAY SOYSERT (Zuhal)
TALHA YAYIKCI (Remzi)
BERAT ÖZDEMİR(Mete)
GENCO OZAK(Muhasebeci)
DENİZ KERESTECİ(İşçi Kız)
APO DEMİRKUBUZ(Tamirci)

Yapım: MAVİ FİLM
Senaryo ve Yönetmen: ZEKİ DEMİRKUBUZ
Ortak Yapımcı: BREDOK FILM – MUSTAFA DOK
Yapımcılar: BAŞAK EMRE – AHMET BOYACIOĞLU
Işık Yönetmeni: HATİP KARABUDAK
Görüntü Yönetmeni: SERCAN SERT
Kurgu: ZEKİ DEMİRKUBUZ