The Conjuring – Korku Seansı

KORKU SEANSI
“The Conjuring”

Amityville’den önce, Harrisville vardı.Gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan, “The Conjuring/Korku Seansı” dünyaca tanınmış doğaüstü olay araştırmacıları Ed ve Lorraine Warren’in, gözlerden uzak bir çiftlik evinde karanlık varlıklar tarafından dehşete sürüklenen bir aileye yardım etme çabalarını konu alıyor.
Güçlü bir şeytani varlıkla yüzleşmek zorunda kalan Warren çifti kendilerini hayatlarının en korkutucu vakasıyla karşı karşıya buluyorlar.
New Line Cinema, demonoloji (şeytan ve cinlerin varlığını araştıran bilim) uzmanı Ed ve Lorraine Warren çiftinin vaka dosyalarından birini beyaz perdeye taşıyor. “The Conjuring/Korku Seansı”nın başrollerini Lorraine ve Ed Warren çiftini canlandıran Oscar® adayı Vera Farmiga (“Up in the Air”, TV dizisi “Bates Motel”) ve Patrick Wilson (“Insidious,”) ile çiftlik evinin sahipleri Roger ve Carolyn Perron’u canlandıran Ron Livingston (“The Odd Life of Timothy Green”) ve Lili Taylor (TV dizisi “Hemlock Grove”) paylaşıyorlar.
Joey King, Shanley Caswell, Hayley McFarland, Mackenzie Foy ve sinemaya yeni adım atan Kyla Deaver, Perron çiftinin beş kızı, Sterling Jerins ise Warren çiftinin küçük kızı Judy olarak seyirciyle buluşuyor. Oyuncu kadrosunu tamamlayan diğer isimler şöyle: Judy’nin büyükannesi rolünde Marion Guyot; Peder Gordan rolünde Steve Coulter; Warren’lerin araştırma asistanı Drew rolünde Shannon Kook; ve Perron ailesinin iddialarına olduğu kadar Warren çiftinin taktiklerine de şüpheyle yaklaşan yerel kanun adamı rolünde John Brotherton.
James Wan’ın (“Saw”, “Insidious”) yönettiği filmin senaryosu Chad Hayes ve Carey W. Hayes’e (“The Reaping”) ait. “The Conjuring/Korku Seansı”nın yapımcılığını Tony DeRosa-Grund, Peter Safran ve Rob Cowan, yönetici yapımcılığını ise Walter Hamada ve Dave Neustadter gerçekleştirdi. Yönetmene “Insidious” filmindeki yaratıcı ekibi eşlik etti: Görüntü yönetiminde John R. Leonetti, kurguda Kirk Morri, kostüm tasarımında Kristin M. Burke, yapım tasarımında ise  Julie Berghoff. Filmin müziğini Joseph Bishara besteledi.

Bir yanıt yazın