Winnie The Pooh

WINNIE THE POOH
WALT DISNEY PICTURES

Walt Disney Animation Studios, “Winnie the Pooh” ile 100 Dönüm Ormanı’na geri dönüyor. Özgün bölümlerin sonsuz çekiciliğine, zekâsına ve hevesine sahip bu yepyeni film, felsefik “ufak beyinli ayıcık” ile arkadaşları Tigger, Tavşan, Piglet, Baykuş, Kanga, Roo ve kuyruğunu kaybetmiş Eeyore’yi tekrar bir araya getiriyor. “Ne yapsan da o gün bir türlü kazanamadığın günler vardır ya? Öyle bir gün yaşadın mı Eeyore?” diye sorar Pooh. Baykuş, ekibi, Christopher Robin’i hayali bir suçludan kurtarmak için çılgın bir göreve yollar. Bal aramaya çıkan Winnie, çok yoğun bir gün geçirir. A. A. Milne’nin Disney klasiği kitaplarındaki üç hikâyeden esinlenen, el çizimi “Winnie the Pooh” Avrupa ve Latin Amerika sinemalarında 2011 yılının ilkbaharında gösterime girecek. ABD gösterim tarihi 15 Temmuz 2011. Türkiye’de ise 15 Nisan 2011’de gösterime girecek.

Notlar:
•    Deneyimli Disney animasyoncusu/hikâyecisi/yönetmeni Burny Mattinson (1974 yapımı “Winnie the Pooh and Tigger Too!”nun baş animasyoncularından) dinamik genç yönetmen ikilisi Stephen Anderson ve Don Hall liderliğinde, baş hikâye ressamlığı görevini üstlendi.
•    Yönetmen Stephen Anderson, animasyon filmler “Meet the Robinsons” (Robinson Ailesi) ve “Journey Beneath the Sea”nin idaresini üstlenmişti. “Brother Bear” (Ayı Kardeş) ve “The Emperor’s New Groove,” (Şaşkın İmparator) filmlerinde hikâye süpervizörlüğü yaptı. Ve 2008’in ödüllü filmi “Bolt”ta hikâye ressamı oldu. Yönetmen Don Hall, Walt Disney Animation Studios’un deneyimli hikâye ressamlarından. Filmleri arasında The Princess and the Frog,” (Prenses ve Kurbağa), “Meet the Robinsons,” (Robinson Ailesi) “Brother Bear,” (Ayı Kardeş), “Home on the Range,” (Kahraman İnekler) “The Emperor’s New Groove” (Şaşkın İmparator) ve “Tarzan” yer alıyor.
•    “Winnie the Pooh”da, 100 Dönüm Ormanı’na yeni sesler de katılıyor: Craig Ferguson (“The Late Show with Craig Ferguson”), Tom Kenny (“SpongeBob SquarePants” – Sünger Bob ve Kare Pantolon) ve Bud Luckey (Pixar kısa filmi “Boundin’in yönetmeni).
•    Oyuncu/müzisyen/şarkıcı/şarkı yazarı Zooey Deschanel (Indie halk grubu, “She & Him”) sevilen Winnie The Pooh tema şarkısının özel bir versiyonunu seslendiriyor.
•    Londra doğumlu  A.A. Milne (1882-1956), beğenilen yazar ve oyun yazarı, Winnie the Pooh ve Christopher Robin (Milne’in oğlunun adı verilmiştir) hakkında iki kitap ve birkaç şiir kaleme aldı. Kitapları aslında toplama hikâyelerden oluşuyor. Bunların üçü, filme ilham verdi.
•    A.A. Milne’in oğlunun oyuncak ayısı, sevilen karaktere ilham verdi. Çocuk, ayısının adını, Londra Hayvanat Bahçesindeki Kanada siyah ayısı Winnie’nin ismini verdi. Pooh, beraberce karşılaştıkları bir kuğunun adıydı.
•    Yapım ekibi, Milne’in kitaplarını yazdığı ve gerçek Christopher Robin’in yaz tatillerini geçirdiği Ashdown Ormanı’nı ziyaret etti.
•    Tony® ödüllü şarkı yazarı Bobby Lopez, ve karısı Kristen, Pooh ve arkadaşları için altı yeni şarkı yazdı. Bunlara “The Tummy Song,” “A Very Important Thing To Do,” “Everything Is Honey,” “The Winner Song,” “The Backson Song” ve “It’s Gonna Be Great” de dâhil. Lopez, “The Wonder Pets”in bazı bölümlerinin de müziklerini yaptı ve bu sayede 2006 yılındaki Gündüz Emmy® ödüllerinde, Müzik Yönetmenliği ve Kompozisyonu dalında üstün başarı ödülünü kazandı.

A. A. Milne’nin Disney klasiği kitaplarındaki üç hikâyeden esinlenen, el çizimi “Winnie the Pooh” ile Walt Disney Animation Studios, seyircileri; balsever, felsefik ayı ve arkadaşları Tigger, Tavşan, Piglet, Baykuş, Kanga, Roo ve Eeyore’un Christopher Robin’i hayali bir suçludan kurtarmak için çıktıkları çılgın bir görevi konu alıyor.
Tür: Animasyon
Sınıflandırma: Henüz belirlenmedi
Türkiye Gösterim Tarihi: 15 Nisan, 2011
Anlatan: John Cleese
Seslendirme Kadrosu: Jim Cummings, Craig Ferguson, Tom Kenny, Travis Oates, Bud Luckey, Jack Boulter, Kristen Anderson-Lopez, Wyatt Hall, Huell Howser
Yönetmenler: Stephen Anderson, Don Hall
Yapımcı:
Peter Del Vecho
Sorumlu Yapımcı: John Lasseter
Özgün Film Müziği: Henry Jackman
Filmin Şarkıları:Kristen Anderson-Lopez, Bobby Lopez
Fragman: https://filegen.com/getfile/?A62DCE366

Bir yanıt yazın